Jelenlegi hely

Új ajánlás a kapcsolati erőszakkal szembeni fellépésről

Fontos, hogy az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat ingyenesen hívható telefonszáma (06-80-20-55-20) ismertté váljon!

Új ajánlást adott ki a kapcsolati erőszakkal szembeni küzdelem területére vonatkozóan a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) média- és hírközlési biztosa - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) kedden az MTI-vel.

Közleményük szerint Novák Katalin, az Emmi család- és ifjúságügyért felelős államtitkára kedden a kormany.hu-nak úgy fogalmazott: ezzel "újabb mérföldkőhöz érkezett a kapcsolati erőszakkal szembeni küzdelem".

Azt írták, Bodonovich Jenő média- és hírközlési biztos arra kéri a média képviselőit, hogy az emberkereskedelem, kapcsolati erőszak témájára vonatkozó médiatartalmak mellett felületeiken tüntessék fel az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat belföldről minden hálózaton keresztül ingyenesen hívható telefonszámát (06-80-20-55-20) jól látható, könnyen elérhető helyen.

"A legfőbb cél, hogy a telefonszolgálat mindenki számára elérhető legyen, aki bajba jutott és azonnali segítséget igényel, a nap 24 órájában" - áll az ajánlásban.

A kapcsolati erőszak olyan bűncselekmény, amelyet a büntető törvénykönyv is már önálló tényállásként kezel - emelte ki közleményében az Emmi, megjegyezve, hogy "a kapcsolati erőszak nem csak a fizikai vagy kapcsolaton belüli szexuális erőszakot foglalja magába; az erőszak megnyilvánulási formája a megalázás, zaklatás, fenyegetés, kényszerítés is".

A tárca szerint a médiumok szerepe és felelőssége a téma kezelését illetően óriási, hiszen a problémával kapcsolatos riportok, összeállítások mellett, a telefonszám megjelenítésével az általános tájékoztatáson vagy szemléletformáláson túl, közvetve azonnali segítséget, megoldást is nyújthatnak azoknak, akiknek arra szükségük van.

Kifejtették, a média felelőssége kettős: egyrészt elengedhetetlen a tájékoztatás, annak a pozitív üzenete, hogy van segítség, van hova fordulni. Fontos azonban az is, hogy a kapcsolati erőszak témájában "a figyelemfelkeltés ne váljon szenzációkeltéssé" - írta az Emmi, amely ennek kapcsán kiemelte a tájékozottság követelményét, "amely azt is magába foglalja, hogy az emberkereskedelem, kapcsolati erőszak esetén felmerülő, legfontosabb fogalmakkal tisztában legyenek a médiumok".

 

Forrás: MTI

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Ne felejtkezzünk el cserepes növényeink téliesítéséről sem!

Ne felejtkezzünk el cserepes növényeink téliesítéséről sem!

Olcsó tippek és fortélyok az egészséges növényekért és a cserepes növények fagymentes átteleltetésért.
Ezt árulják el rólunk a takarítási szokásaink a pszichológus szerint

Ezt árulják el rólunk a takarítási szokásaink a pszichológus szerint

Sokan tapasztalhatjuk, hogy a takarítás nem pusztán házimunka, hanem lelki, pszichés folyamat is: nemcsak a lakóterünket tisztítjuk meg és rendezzük el, hanem vele a gondolatainkat, a lelkünket is. Ez pedig nem véletlen: a lakásunkhoz, a rendhez vagy éppen a rendezetlenséghez való viszonyunk ugyanis jóval többet mond el rólunk, mint gondolnánk. Az LG Fuller Bianka pszichológussal járta körül, miről árulkodnak a szokásaink.
Az ADHD-s gyerek agya másként reagál jutalomra, büntetésre

Az ADHD-s gyerek agya másként reagál jutalomra, büntetésre

Miért vallanak kudarcot a hagyományos nevelési módszerek az ADHD-s gyerekeknél? Az október a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar (ADHD) és a diszlexia tudatosításának hónapja. A viselkedési tünetek mögött gyakran specifikus kognitív gyengeségek állnak. Szerencsére ma már egyre kevésbé azonosítjuk az ADHD-t a „rosszasággal”, azonban sok szülő és pedagógus szembesül azzal a kihívással, hogy a hagyományos nevelési eszközök nem működnek. De a szakértő szerint az ADHD-val élő gyermekek motiválására is megtalálhatjuk a hatékony. stratégiát.
Kézjel és koktél - segélykérés bántalmazás esetén

Kézjel és koktél - segélykérés bántalmazás esetén

A legutóbb történt, kiskorút ért bántalmazás esete mellett szülőként sem mehetünk el szó nélkül, fel kell vennünk a kesztyűt és felkészítenünk gyermekeinket az ilyen helyzetekre is.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére