Jelenlegi hely

Nem maradunk kultúra nélkül – Nézzünk élő közvetítéseket!

Színház, mozi, cirkusz, kiállítás a nappaliban? Tavasszal már kipróbáltuk, most újra otthonról élvezhetjük az előadásokat online közvetítéseken keresztül. Mutatjuk a elérhetőségeket.

A rendkívüli járványügyi helyzetben az élő produkciók szerepét átveszik az élő közvetítések, online verziók. Egy ideig nem mehetünk moziba, színházba, kiállításra, koncertre, sem egyéb rendezvényekre, így csak ezen a módon tudjuk követni a kulturális eseményeket.

Összeszedtük, hogy mi a kínálat:

Színpad ON

Nemrég két olyan platform is alakult, ami kifejezetten előadások közvetítésére jött létre. Az eSzínház szeptemberben nyílt meg, és felületén élő, illetve rögzített produkciók megtekintésére is van lehetőség.

Az eSzínházat az Alapítvány a Magyar Színházakért szervezet hozta létre a színházi szakma aktív bevonása és elköteleződése mellett. Az online platform olyan színházak előadásait közvetíti, mint a Katona József Színház, a Vígszínház vagy a Radnóti Színház, és Örkény Színház, de rögzített előadásként más produkciók láthatóak. Közvetítenek premiert is, egyelőre a Szépművészeti Múzeum egyik Textúra-előadását.

A műsoron olyan előadások is megtalálhatók, mint A padlás 1000. előadása a Vígszínházból, a 2020-as POSZT versenyprogramjába bejutott Bánk bán a Katona József Színházból vagy a Molière – the Passion a Radnóti Miklós Színházból.

Novembertől élőben streamel a SzínházTV, aminek célja, hogy otthonról, külföldről és vidékről is nézhessünk élő színházi előadásokat, életben tartva ezzel a színházi szakmát éppúgy mint a közönség szeretetét.

A Jurányi Ház Egy őrült naplója című előadásával indulnak a közvetítések, de egy-egy estére a Centrál Színház, a Játékszín és a Katona József Színház is megnyitja kapuit. Exkluzív tartalmakkal is készülnek, kulisszatitkokkal, beszélgetésekkel várják az érdeklődőket.

A Kulteátrum is streamel előadásokat: monodrámát, két-háromszemélyes színházi produkciókat, önálló esteket.

Novemberben indult a SzínpadON, a Madách Színház online színháza, műsorfolyam a Madách Dekameron nevet viseli. Az idei új bemutatóikat elsősorban a virtuális térbe helyezik át.

Távmozizz otthon!

Legalább egy hónapra bezárnak a mozik. A Távmozi online platformon továbbra is nézhetünk filmeket. A Távmozi fesztiválokkal, napi több előadással várja a nézőket, pl. a 18. Olasz Filmfesztivál még tart.

November 18-án, az European Cinema Night keretében a Berlin Alexanderplatz új változatát vetítik, a film után Zoom-beszélgetéssel. November 24-én kezdődik a Budapesti Zsidó és Izraeli Filmfesztivál. November 21-én egy díjnyertes animációs válogatással (Anilogue Warmup) már az Anilogue fesztiválra készülnek, amelyre november 25-29-én kerül sor.

Az ínyenceknek ajánlják november 17-én a Fórum Kino sorozatban A Fal című filmet, december 15-én pedig az Osztrák Kulturális Fórum jóvoltából egy igazi karácsonyi filmet, a Ló az erkélyen című gyerekmozit és mindkettőt ingyenesen.

A játékfilmeken és az animációs alkotásokon kívül a dokumentumfilmek rajongói is készülhetnek: decemberben indul útjára a Finn Filmklub sorozat.

A Verzió Filmfesztivál (november 10-22.) az ötven film a legizgalmasabb és legaktuálisabb nemzetközi és hazai témákat hozza el, nyitófilmként pedig, Magyarországon elsőként, a 76 nap-ot, amely a jelenleg is zajló világjárvány epicentrumának korai napjairól ad hiteles tudósítást.

November 13. és 15. között rendezik meg az Országos Rajzfilmünnepet, rendhagyó módon online. Lesznek örök klasszikusok és a legújabb rajzfilmek, a 200 film között minden korosztály talál kedvére valót!

Cirkusz

Nem maradunk cirkuszművészet nélkül, december végéig látható a Fővárosi NagycirkuszbanTündértánc – Nővarázs, amely a klasszikus cirkusz határait kitágító, egyedi hangulatú előadás. Hogyan lehet közös pontokat találni a cirkusz- és a képzőművészet között? Mi a közös egy festményben és egy cirkuszi számban? Többek között ezekre a kérdésekre is keresi a választ az előadás a cirkuszművészet varázslatos eszközeinek segítségével.

Múzeum

Látogass el virtuálisan a múzeumokba, kiállításokra! Ezekben a magyar múzeumokban tehetsz egy kellemes virtuális sétát: Szépművészeti Múzeum, Magyar Nemzeti Galéria, Budapesti Történeti Múzeum, Műcsarnok, Petőfi Irodalmi Múzeum, Iparművészeti Múzeum, Magyar Természettudományi Múzeum

Hetente bővülő tematikus virtuális kiállításokat nézhetsz a MaNDA adatbázisban

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére