Jelenlegi hely

Zöld Kód – Kódolj a holnapért!

Pályázat típusa:  Fenntarthatósági Scratch-verseny 2024
Beküldési határidő: 2024. február 20.
Korcsoport: 8-12 évfolyamosoknak

A Vodafone Magyarország Alapítvány már második alkalommal Scratch-versenyt ír ki 4-7. évfolyamos diákok számára, 5 különböző, a fenntarthatósággal kapcsolatos témában. A verseny során olyan Scratch-ben készült ötletet kell programozni, amely a fenntartható jövőt támogatja az élet bármely területén. A beérkezett pályamunkák közül 10, szakmai zsűri által kiválasztott ötletet döntőn be is mutathatnak a bejutott csapatok. A döntősök egy háromórás Scratch-meccsen is megmérkőzhetnek, melyhez a verseny szervezői szakmai mentort is biztosítanak a kiválasztott csapatoknak. Előképzettség a pályázáshoz nem szükséges, csak sok-sok nyitottság és egy jó ötlet. Érdeklődés és kalandvágy sem árt. A jelentkezéseket a kapcsolattartó tanároktól/szülőktől várjuk.

További részletek a pályázati útmutatóban.

Ki pályázhat?

4-7. évfolyamos diákok

Témakörök

1. Minőségi oktatás

2. Egészség és jóllét

3. Fellépés az éghajlatváltozás ellen

4. Fenntartható városok és közösségek, közlekedés

5. Tiszta víz, alapvető köztisztaság

A pályázat feltételei:

  • A pályázaton 4-7. évfolyamon Magyarországon tanuló diákok indulhatnak 3 fős csoportokban. A csoportok jelentkezését kapcsolattartó tanáraiknak/szüleiknek kell leadniuk.
  • A pályázatra a Vodafone Magyarország Alapítvány és a Vodafone Magyarország Zrt. alkalmazásában álló munkavállalók, megbízottak gyermekei is pályázhatnak.
  • A pályázaton nem indulhatnak a szakmai zsűri tagjainak gyermekei.
  • A pályázat hivatalos nyelve magyar, a pályamunkákat magyarul kell benyújtani.
  • A pályázaton való részvétel ingyenes.
  • A részvétel további feltétele az intézményi regisztráció a Digitális Témahétre az alábbi linken. További információ a Digitális Témahéttel kapcsolatban: dth@hia-edu.hu A pályázat semmilyen informatikai előképzettséget nem igényel.
Jelentkezési határidő: 2024. február 20–ig

Pályázat leadása:   

AA pályázatot 2024. február 20–ig* lehet benyújtani az alábbi adatlapon keresztül: https://forms.gle/qNK8W9DFEqdoZu2g9
Az adatlap tartalma:

  • kapcsolattartói adatok
  • csapattagok nevei
  • pályázattal kapcsolatos alapvető információk
  • A Scratch-ötlet linkje

Konzultációért kérjük, vegye fel a kapcsolatot munkatársunkkal az alábbi elérhetőségek valamelyikén: Váczi Dorka, dorottya.vaczi@vodafone.com, +36 (30) 271-4725

A verseny

A döntőbe jutott csapatok tagjai számára szakmai mentorral való konzultációt biztosítunk a döntőt megelőző három hétben. FONTOS! A döntő délelőttjén a Skool mentorai segítik a döntőbe jutott pályázókat a beküldött pályamunkák továbbfejlesztésében, így a kódolásban, robotikában járatlan résztvevők pályázatait is várjuk.

A pályázati folyamat során a szakmai zsűri dönti el, hogy melyik kategóriában hány csapat jut a döntőbe. A pályázatok elbírálója egy 5 tagú társadalmi és szakmai zsűri.

A személyes részvétel mellett megtartott döntő a Budapest One Irodaházban kerül megrendezésre 2024. március 23-án, 10 órától 17 óráig a pályázatok számától függően. (1112 Budapest, Boldizsár utca 2.).

Nyeremények:

A döntőn részt vett csapatok számára együttesen 3 000 000 forint összértékű tárgyi nyeremény/programélmény

Figyelem! A pályázatról szóló cikkünk nem teljes körű tájékoztatás, csak a pályázat legfontosabb részleteit jelenítjük meg. A teljes kiíráshoz kérjük tekintse meg az eredeti kiírást ITT.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Ötletek tanulósarok kialakításához, és nem csak gyerekeknek!

Ötletek tanulósarok kialakításához, és nem csak gyerekeknek!

Egy jól kialakított tanulósarok segíti a koncentrációt és a hatékony tanulást, különösen, ha gyerekekről van szó. Fontos, hogy a tér rendezett, kényelmes és inspiráló legyen. Hoztam néhány ötlet, hogyan alakíthatsz ki ideális tanulósarkot.
Hogyan ünnepelheted meg a Jótékonyági Világnapot?

Hogyan ünnepelheted meg a Jótékonyági Világnapot?

A Jótékonysági Világnap (World Charity Day) minden évben szeptember 5-én kerül megrendezésre. Az ENSZ Közgyűlése hozta létre ezt a napot 2012-ben, és azóta világszerte megemlékeznek róla, hogy felhívják a figyelmet a jótékonyság fontosságára és ösztönözzék a közösségeket és az egyéneket a segítő tevékenységekben való részvételre.
Iskolakezdés laktózmentes finomságokkal!

Iskolakezdés laktózmentes finomságokkal!

Laktóz- és tejmentes harapnivalók, amiket a gyerekek imádni fognak.
Ha kapnál napi 1 órát ajándékba, magadra fordítanád?

Ha kapnál napi 1 órát ajándékba, magadra fordítanád?

Többször elgondolkodom azon, hogy vajon biztosan magukra fordítanák, hasznosan töltenék-e az extra időt a pácienseim? - Dr Gyöngy Andrea belgyógyász, diabetológus írása

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére