Jelenlegi hely

Csomagoljunk egészséges tízórait és uzsonnát gyermekeinknek!

Szeretném megkönnyíteni az iskolakezdést a szülők részére. Ha a gyermek háromszori étkezést kap az iskolában, az anyukák nagy része, akkor is aggódik: „eszik-e eleget?” „szereti-e, amit bent kap?” „megfelelő mennyiségű és minőségű táplálékhoz jut-e?” És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a mai gyermekek nagy része nem rajong az egészséges ételekért. Íme néhány hasznos tipp, hogy könnyebb legyen!

Hogyan állítsd össze az uzsonnás dobozt? 

  • Idény gyümölcs: nagyon jó akár nasinak is a gyümölcs. A rostok eltelítenek, segítik az emésztést és a bennük lévő egyszerű cukrok gyors energia forrásként szolgálnak a gyerekeknek. Ha teheted, válassz friss, idény gyümölcsöt, a legjobb, ha helyi termelőktől vásárolsz. Aszalványokban sokkal kevesebb rost és sokkal több cukor van.
  • Jó zsírok: az olajos magvak csomagolását csak akkor ajánlom, ha biztosan tudjuk, hogy nincs olyan az osztályban, aki érzékeny vagy allergiás rá. Az avokádó, és a növényi olajok is jó választás. Avokádóból krémet is készíthetünk tortillába, vagy szendvicsbe. Tökmagolaj, olivaolaj esszenciális olajok, néhány csepp elegendő belőlük.
  • Összetett szénhidrátok: ezek azok, amik hosszan biztosítják a jóllakottság érzést. Teljes kiőrlésű, kovászos tortillák, kenyerek (otthon is elkészíthetőek). A személyes kedvencem a zabpehely, mely rengeteg módon variálható.  
  • Fehérjék: magas hústartalmú sonkák, halak. Joghurtból, tejtermékből növényit szoktam küldeni, az hűtés nélkül tovább bírja.
  • Rost: a gyümölcsöknél már szóba került, de a zöldségek ugyanolyan fontosak, Ha lehet minden étkezésre fogyasszunk zöldséget, gyümölcsöt!

Milyen uzsonnás dobozt válasszunk?

Több fakkból álljon. Igy többféle élelmiszert tehetsz bele, nem lesz, „vizes”például a zöldségtől a szendvics. Létezik belőle emeletes verzió is, az még jobban pakolható.

Szendvics helyett?

Készíthetünk szendvicset kifli és kenyér helyett tortillából (rengeteg féle van, teljeskiőrlésű, többmagvas, kísérletezzünk és nem csak feltekerni lehet, hanem pizza alapnak is tökéletes), vagy sós palacsintából. Legyünk kreatívak!

Extra tipp válogatós gyerek esetén

Sajnos személyes érintettségem van, higgyétek el, mindent kipróbáltam. Ha valamit nem akar megkóstolni mindig bejött, ha az étel formára eltért az átlagostól. Pl. sütemény kiszúróval szaggattam a szendvicsből, vagy szmájlit rajzoltam rá. Jópofa ötletek vannak a neten!

Házi nasik

Sokkal tartalmasabbak, mint egy boltban vett édesség. Már írtam, hogy a személyes kedvencem a zab, ezen a linken találtok pár receptet is!


Szerző: Völgyesi Anett
táplálkozási tanácsadó, sportedző, a kaposvári Perfect Shape Alakformáló Szalon tulajdonosa

"Ha valamit nagyon akarsz, ne hagyd, hogy mások meggyőzzenek arról, hogy nem tudod elérni." Lewis Hamilton

 

- KAPOSVÁRIMAMI -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Szeptember az új január - őszi tippek az egészségéért

Szeptember az új január - őszi tippek az egészségéért

Sokan mondják, hogy szeptember az új január. A nyári lazulás után sokan motiváltabban érkeznek vissza az edzőtermekbe. Hogy a kezdeti lelkesedés pár hétnél tovább tartson, érdemes szakemberrel konzultálni és konrét célokat meghatározni.
Ki mondta, hogy az ősz unalmas legyen?

Ki mondta, hogy az ősz unalmas legyen?

Az ősz számos lehetőséget kínál, hogy a gyerekek számára izgalmassá és élvezetessé tegyük ezt az évszakot. Összegyűjtöttem néhány ötletet, amelyek segítenek felfedezni az ősz szépségeit és kihasználni az évszak sajátosságait a családi élmények során.
Végzetes mondatok a gyereknevelésben!

Végzetes mondatok a gyereknevelésben!

Vannak olyan végzetes mondatok, amit a szülők később megbánnak. Van pár ismétlődő dolog, amit ha gyakran mondunk gyerekeinknek, akkor azzal akár hosszú távon nehezítjük meg a gyerek és a magunk életét is.- Novák Ferenc pedagógiai viselkedéskutató​ írása.
Miért menjünk el szűrővizsgálatokra, ha nincsen semmi bajunk?

Miért menjünk el szűrővizsgálatokra, ha nincs semmi bajunk?

Azért, hogy ne is legyen! - Dr. Gyöngy Andrea belgyógyász, diabetológus írása

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére