Jelenlegi hely

Úton.... Séta a szülés-születés minőségéért - 2016

2014-ben a perinatális szaktanácsadó képzés tanáraival és végzős vagy már végzett hallgatóival elindítottuk az „Úton... Séta a SzüléSzületéS minőségéért” kezdeményezést, melyet ebben az évben is megszervezünk, immár harmadszor indulunk egyhetes utunkra. Célunk a szülés előtti, alatti és utáni események szakmai és emberi történeteinek fókuszba emelése. Egyben szeretnénk ennek a rendkívűl intim és őszinte időszaknak a sérülékenységére is ráirányítani a figyelmet. Tapasztalataink azt mutatják, hogy sétánk során a szakmai és emberi történetek összekapcsolódnak a tudományos, gyakorlati és tapasztalati szempontok talaján.
 
A Séta 2016 útvonalterve:

Június 27. délután: nyitóprogram, indulás Budapestről az ELTE PPK Izabella utcai épületének kertjéből Egerbe.
Június 28. reggel: indulás az egri Markhot Ferenc Kórházhoz, este érkezés Bélapátfalvára
Június 29. reggel: indulás tovább, este érkezés Ózdra
Június 30. reggel: indulás az ózdi Almási Balogh Pál Kórházhoz, este érkezés Upponyba
Július 1. reggel: indulás tovább, este érkezés Kazincbarcikára
Július 2. reggel: indulás a Kazincbarcikai Kórházhoz, este érkezés Miskolcra
Július 3. reggel: indulás a MISEK-hez, utána a B-A-Z megyei kórházhoz, majd a HOLDAM Egyesület által működtetett anyaközpontba, a miskolci HOLDAM Udvarba,  este hazaérkezés Bp-re.

Idén Budapestről először Egerbe indulunk busszal, majd onnan Miskolcig kb.150 km-t teszünk meg gyalog, közben érintjük Ózdot és Kazincbarcikát is. Az egri és a borsodi régió fontossága abból adódik, hogy ezeken a helyeken a szülészetek megkapták a WHO-UNICEF által adományozott „Bababarát Kórház” minősítést. Sétánkkal egyrészről szeretnénk a szakma figyelmét felhívni az itt tapasztaltakra, mintaként állítva az országos átlagnál alacsonyabb császármetszési arányokat: http://index.hu/belfold/2016/02/12/csaszarmetszes_szules_aranyok_infografika/

Másrészről adományt szeretnénk gyűjteni, hogy a befolyt összegből a képen láthatóhoz hasonló babaágyat vásárolhassunk az érintett szülészeteknek annak érdekében, hogy a babák és az anyák minél tovább zavartalanul és biztonságban maradhassanak együtt. Ez a babaágy közvetlenül az édesanya ágya mellé tehető, így biztosítható a folyamatos együttlét, akár császármetszés után is. Az újszülött a műtét utáni néhány órában is az anyai közelség biztonságában lehet, amíg édesanyjának feküdnie kell, akkor is, ha szaksegítség vagy hozzátartozó nem tud jelen lenni.
 
 
 

 

Ha szívesen támogatnád a célkitűzéseinket, akkor te magad is velünk sétálhatsz, és hozzájárulhatsz  1-2 ezer forint adománnyal az „Egy Aranyóra = Egy Kilométer” kampányunkhoz.

Felajánlásodat köszönettel fogadjuk az Aktív Pszichológia Alapítvány számlaszámára:
Raiffeisen Bank 12010154-00102546-00100003     Közlemény: Séta 2016 – adomány
 
A támogatásokból 150.000.-Ft-ot szeretnénk összegyűjteni még június 27-i indulásunk előtt. Ebből az összegből 5 db babafekvőhelyet tudunk vásárolni, melyeket az egri, ózdi, kazincbarcikai és a két miskolci szülészeti osztálynak ajándékozunk. Ha az indulásig nem sikerül összegyűjteni a megjelölt összeget, akkor utólag küldjük el az érintett szülészeteknek a babaágyakat.
 
Aktuális programjainkról, az utunk során zajló eseményekről a Séta blogján, facebook oldalán és weboldalán olvashatsz, melyen - ha hozzájárulsz - a Te támogatásod és neved is szerepelni fog.
 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére