Jelenlegi hely

Béke Világnapja - Január 1.

Béke Világnapja VI. Pál pápa kezdeményezésére jött létre 1967. január 1-én. Azóta az év első napján a mindenkori pápa a világhoz intézett üzenetében foglalja össze a békéről vallott gondolatait.
2000-ben az ENSZ kezdeményezésére január 1-je nemzetközi békevilágnappá vált.

Ferenc pápa üzenete a Béke 50. világnapjára: 

"Ennek az új évnek a kezdetén őszinte békeköszöntéssel fordulok a világ népeihez és nemzeteihez, az államok és kormányok, a vallási közösségek és a civil társadalom különféle szerveződéseinek vezetőihez.
Békét kívánok minden férfinak, nőnek, kisfiúnak és kislánynak,"

"A család az a feltétlenül szükséges hely, ahol a házastársak, a szülők és a gyermekek, a testvérek megtanulnak kommunikálni egymással és gondoskodni egymásról, a saját érdekeikről lemondva, és ahol a súrlódásokat, vagy akár konfliktusokat nem erővel, hanem párbeszéddel, tisztelettel, egymás javának keresésével, irgalommal és megbocsátással lehet feloldani. /.../ A család belsejéből a szeretet öröme kiárad a világba és az egész emberi társadalomra." 

"Az erőszakmentesség alkalmazását az otthon falai között kell elkezdenünk, s onnan kell kiterjesztenünk azután az emberiség egész családjára. Ne szalasszuk el egy kedves szó, egy mosoly vagy bármilyen békét és barátságot árasztó apró gesztus lehetőségét. /.../ Sürgető módon kérem azt is, hogy hagyjanak fel az emberek az otthoni erőszakkal és a nőkkel és gyermekekkel szembeni visszaélésekkel."

"A tevékeny erőszakmentesség módot jelent rá, hogy megmutassuk: az egység erősebb és termékenyebb a konfliktusoknál. A világban minden mindennel összefügg."
„Mindnyájan vágyunk a békére: számos ember építi a békét napról napra apró cselekedetekkel és sokan szenvednek és viselik türelemmel a fáradságot a béke építésére tett kísérletekben."

"Dicsőség a magasságban Istennek, és a földön békesség, és az emberekhez jóakarat."
(Lukács Evangéliuma 2,14)

Mi mit tehetünk a békéért? Nekünk a családokban, a kisközösségeinkben kell megteremtenünk a békét. 

Néhány dolog, amelyet megtehetünk a családi béke érdekében:

1. Ha égve marad – kapcsold le!
2. Ha kiömlött – töröld fel!
3. Ha a földön van – vedd fel!
4. Ha kifogyott – töltsd meg!
5. Ha piszkos – mosd el!
6. Ha tele van – vidd ki!
7. Ha szomorú – öleld át!
8. Ha fáradt – altasd el!
9. Ha hiányzik – írj neki!
10. Ha kérdez – válaszolj!
11. Ha mesél – hallgasd meg!
12. Ha távol van – hívd fel!
13. Ha ünnepel – lepd meg!

És jusson eszünkbe: összetartozunk!

Forrás: Katolikus hírportál, Magyar Kurír


May Andi - Monorimami

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére