Jelenlegi hely

Gondoltad volna, hogy a régi ruháid most pénzt érnek a sulidnak?

Környezettudatos iskolaprogram? A Sulizsák ennél több! De mit is takar ez a gyakorlatban? Hogyan lesz a régi ruhádból pénz a sulidnak vagy a könyvtárnak?

A divat környezetszennyező? 

Igen. Rengeteget olvashatunk arról, hogy a textilipar milyen komoly szennyezettséget okoz a Földnek és így nekünk. Egy farmeradrág gyártásához 7570 liter vízre van szükség. Nem mehetünk el szó nélkül a mellett, hogy milyen elképesztő károkat okoz a környezetünkben a textilipar. A Danish Fashion Institute kimutatása alapján 

a ruhaipar a második legkörnyezetszennyezőbb iparág a világon, ami ráadásul a rövid termékciklusok révén pazarlásra is ösztönöz.

Csak az USA-ban 13 millió tonna ruhát dobnak ki évente, az Egyesült Királyságban 11 millió ruhadarabot. Az ipari vízszennyezés egyötöde a ruhaanyagok kezeléséhez és színezéséhez kapcsolódik. Ehhez kapcsolódik a munkavállalók kizsákmányolása és a borzasztó munkakörülmények is.

 

Mit kezdhetünk a felhalmozódott, már felesleges, kinőtt ruháinkkal?

Ha már túl vagy a válogatáson, és nem lehet átalakítani, szabni, ujjat vagy szárat rövidíteni, elajándékozni soványabb, kisebb rokonnak, barátnak, szomszédnak, akkor még mindig összegyűjtve ipari területen hasznos lehet.

A Sulizsák erre kínál környezetkímélő megoldást.

Szeretnénk megismertetni mindenkivel a textil újrahasznosítás lehetőségeit és közvetíteni a háztartások és a feldolgozók között. Megmutatni, hogy nem a kuka a megoldás. Ezért ösztönözzük a közösségeket, hogy szervezzenek ruhagyűjtést. Így lehetőséget teremtünk arra, hogy beszélgessenek a fenntarthatóságról, környezettudatosságról és ezzel egyidőben tegyenek közösségükért és környezetükért egyaránt. Példát mutathatunk egymásnak, a  gyermekeinknek és esélyt adunk arra, hogy a már nem tetsző, kinőtt ruhadarabok újra gazdára találjanak.

Kép forrása: commonobjective.co

Az összegyűjtött ruhák és cipők nem adományozási célt szolgálnak, egy textilválogató üzembe kerülnek.  Az üzemben a ruhákat és a cipőket egyesével átválogatják, osztályozzák és feldolgozzák, majd bálázzák. Jelentős részük exportálásra kerül. A fajtára és szezonra válogatott daraboknál fontossá válik azok minősége, tehát elsődleges helyüket az újrahasználatban találják meg. Az ily módon nem használható darabok újrahasznosíthatóak az építőiparban, az autóiparban párnázóanyagként, a termelőiparban törlőruhaként, a textilszálakból fonal vagy szigetelőanyag készül.

Legyen a textil újrahasznosítás alap!

A Sulizsák Program keretein belül, szeretnénk segíteni a gyerekek környezettudatos nevelését, megismertetni mindenkivel a textil újrahasznosítás lehetőségeit és támogatni az iskolákat.

Gyűjts az iskolának, könyvtárnak és segíts az újrahasznosítást!

Segítünk ruhagyűjtési napokat szervezni! 

 

Az intézmények tanulói és dolgozói behozhatják az otthon és környezetükben már nem használt, a cég előírásainak megfelelő ruhákat, kiegészítőket, cipőket. 2 héttel a gyűjtési nap előtt megkapják a begyűjtő zsákokat és promóciós anyagokat.

Kezdődhet a csapatmunka! A megbeszélt gyűjtési dátumra behozzák a teli zsákokat, melyeket a helyszínen átveszünk, lemérünk és elszállítunk, majd egy rögzített kilónkénti árat fizetünk érte, amit legvégül megkap az intézmény a szülők és gyerekek által teljesített támogatásként. Az intézmény az így kapott összeget felhasználhatja saját fejlesztésére vagy bármilyen tevékenységre, mi pedig megtaláljuk a ruhadarabok új helyét!

Ezzel gyakorlati példát mutat a gyerekeknek a környezetvédelem fontosságára, és akár hosszú távú anyagi forrást is biztosíthat az intézményeknek.  

Cégünk szervezett formában használt ruhát gyűjt be az iskolákon keresztül, majd a ruhákért egy előre meghatározott kilónkénti árat fizet - ez 50.- Ft/kg jelenleg 2021 áprilisában -, mely az iskola javára kerül átutalásra. Programunk keretein belül mindent biztosítunk: szervezés, előre elkészített zsákok, promóciós anyagok, mérés és elszállítás.

Hogy történik az elszámolás?

Az összegyűjtött ruhákért 50 Ft/kg összeget kapnak az intézmények.

A zsákokat az elszállítás előtt egyesével lemérjük, (akár osztályonként) regisztráljuk és az eredményekből kimutatást készítünk. A gyűjtésért járó pénzt az intézmény bankszámlájára átutalással fizetjük meg. 

Máris körbenéznél a szekrényekben? Ezeket keresd:

  • Női, férfi és gyerek ruhadarabok
  • Összepárosított cipők (ezeket kérjük cipőfűzőjüknél vagy más módon összekötni)
  • Kézitáskák
  • Sapkák, kalapok, sálak
  • Fehérnemű, zokni
  • Lepedő, függöny, törölköző

 

ADL - Debrecenimami

Forrás: sulizsak.hu, Fotó: piaxabay.com; commonobjective.co

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Szilveszteri kényeztetés: házi likőrök egyszerűen

Szilveszteri kényeztetés: házi likőrök egyszerűen

Az ünnepi időszak tökéletes alkalom arra, hogy különleges finomságokkal lepjük meg magunkat és szeretteinket. Mi lehetne jobb, mint egy saját készítésű likőr, ami egyszerre melengeti a szívet és csempész egy kis luxust a mindennapokba? Négy egyszerű, de ínycsiklandó receptet hoztunk, amelyek garantáltan feldobják a szilvesztert – akár egy vidám összejövetel, akár egy meghitt, kanapén töltött este a terv.
szilveszter

10 jó tanács az év utolsó napjára, avagy szilveszteri hagyományok, babonák

Az újévi szokások nem változtak az idők folyamán még mindig úgy tarják: ”amilyen az újév napja, olyan lesz az egész esztendő is”.
Szilveszteri hagyományok, népszokások, babonák

Jó tanácsok az év utolsó napjára, avagy szilveszteri hagyományok, népszokások, babonák

Az év utolsó napjához és éjjeléhez, illetve január elsejéhez számos szilveszteri népszokás és babona társul. Ezek közül csemegéztünk és összeszedtünk neked 21 újévi hagyományt és hiedelmet – nehogy valamit elfelejts vagy valamiből kimaradj!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére