Jelenlegi hely

Szent István-napi rendezvények Budapesten

Az augusztus 20-i hosszú hétvégén 4 napon keresztül 19 helyszínen több száz változatos program lesz kicsiknek és nagyoknak. 

Nemzeti ünnepünkön, augusztus 20-án az államalapítást, az államalapító Szent István királyt ünnepeljük. A Szent István-napi eseménysorozatot idén augusztus 17-20. között rendezik meg. Az eseményeknek Budapest számos ikonikus helyszíne ad otthont, többek közt a budai Várnegyed, a dunai rakpartok, vagy a város történelmi központja.

A hagyományos állami (pl. tisztavatás, légiparádé, zászlófelvonás, Szent Korona-látogatás) és egyházi (ünnepi szentmise és Szent Jobb-körmenet) események ebben az évben is a program kiemelt részét képezik, de azok sem fognak csalódni, akik szívesebben vennének részt zenei programokon vagy inkább hazánk hagyományos ízeit kóstolnák végig.

Az összművészeti rendezvénysorozat részeként olyan kulturális programok is helyet kapnak, amelyek bemutatják a magyar történelem és kultúra gazdagságát: történelmi bemutatók, kiállítások és kézműves vásárok teszik még színesebbé a rendezvények palettáját, a látogatók pedig megismerhetik a tradicionális kézműves mesterségeket és egyedi ajándékokat vásárolhatnak.

A Vörösmarty-téren a Csárdafesztiválon Kovács Zoltán séf társaságában lehet megkóstolni a legjobb csárdák legkedveltebb ízeit, valamint néptáncbemutatók és népzenei programok is lesznek.

Az előző évekhez hasonlóan a Lánchíd és a Döbrentei tér között várja a látogatókat a Magyar Ízek Utcája, amely a Kárpát-medence gasztrokultúráját mutatja be, a középpontban a gyógyító növények, fűszerek, ételek és italok lesznek, valamint itt lehet majd megkóstolni az Ország tortáját és kenyerét is.

Az Alkotmány utcában Aranyvonat kiállítást lehet megnézni, amelyen megtekinthető a Szent Jobbot egykor körútra szállító vonat reprodukciója, valamint itt mutatják be a Városok sétányán, hogy milyen sokszínűek az anyaországi és határon túli városok.

A magyar divat, ékszer és design iránt érdeklődők ellátogathatnak a Millenáris Parkba a Divat és Design Fesztiválra, a magyar történelem hősies pillanatait átélni vágyókat a Hősök útján várják a budai Várban, valamint szintén itt rendezik meg a Mesterségek Ünnepe népművészeti fesztivált.

A gyerekprogramok központja a Városligetben lesz, a Varázsligetben István király udvara, Csukás István mesehősei, valamint herceg- és hercegnőképző várja a gyerekeket. 

A Gellért hegyen, a Filozófusok kertjében a komoly zene és a jazz lesz a főszerepben, fellép a Danubia Zenekar, a Magyar Honvédség Központi Zenekara, a Modern Art Orchestra és Dés László. A Retro Tabánban a 70-es, 80-as és 90-es évek sztárjai lépnek fel: mások mellett a TNT, Demjén Ferenc, az Edda és az Első Emelet.

A rakparton a Road Movie live eseményen fellép a Bagossy Brothers Company, a Honey Beast, a Parnograszt, a Roma Soul, Zséda és Curtis. A Szabad Rét fesztiválra az elektronikus zene kedvelőit várják, ismert magyar dj-k zenélnek majd. A Vigadó téren a Vigadó Piano eseményen Gájer Bálint, Darvas Tamás, Füzi Gábor, Lakatos László és Nyári Gyula lép fel.

Augusztus 18-án ingyenes koncertet ad a Mándoki Soulmates a Szent István téren.

A Budavári Palota egyik legjelentősebb helyisége, az újjáépült Szent István-terem ingyenesen látogatható lesz augusztus 20-án. A látogatás regisztrációhoz kötött.

A Szent István-napi tűzijáték megrendezésének komoly történelmi hagyományai vannak, 1966 óta minden évben látványos parádéval ünnepeljük az államalapítást, Magyarország születésnapját. Idéna 30 perces műsor során több mint 45 ezer pirotechnikai effektet lőnek fel a Szabadság, az Erzsébet és a Margit hídról, valamint kilenc uszályról és számos pontonról.

Lesz fényfestés, fény és lézerjáték, drónshow, újdonság azonban, hogy ebben az évben kiterjesztették a tűzijáték látványterét: a Petőfi hídtól egészen a Margit sziget alsó harmadáig egy öt kilométeres szakaszon lehet majd élvezni a látványt, amely minden helyszínről nagyjából azonos lesz. Az előadás hét felvonásból áll, amelyeket mesés történelmi hangjáték köt össze.

Részletes programok

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére