Jelenlegi hely

Építsünk egy boldogabb világot! pályázat gyerekeknek

Elméletben mindenki tudja, hogy mennyire fontos az empátia, barátságosnak, segítőkésznek lenni. Te az vagy? Ha igen, most megmutathatod! Még nem eléggé? Kezd el!

Építsünk egy boldogabb világot, légy barátságos!

Ugye volt már olyan, hogy megkínáltad rosszkedvű osztálytársadat egy szelet csokival vagy megsimogattad fáradt anyukád kezét? Apró gesztusok, de megmutatják, hogy együtt érzel velük és szeretnél gondjukon könnyíteni.

A Virágozz és Prosperálj Alapítvány a nemzetközi Az út a boldogsághoz kampánnyal együtt egy különleges pályázat arra szeretné felhívni a figyelmet, hogy ne becsüljük le a jó cselekedetek példaértékét, és másokra gyakorolt jó hatását. Idén hetedik alkalommal várják a gyerekek alkotásait.

Tavaly, 2018-ban több, mint 1000 mű érkezett a zsürihez, melynek minden alkotója apró meglepetést, míg a nyertesek értékes ajándékokat kaptak az ünnepélyes díjátadón.

"Sok ember van, akire befolyással vagyunk. Ez a befolyás lehet jó, de lehet rossz is. Ne becsüld alá azt a hatást, amelyet azzal gyakorolhatsz másokra, hogy egyszerűen megemlíted nekik ezeket a dolgokat, és te magad jó példát mutatsz. A boldogsághoz vezető út megköveteli, hogy jó példát mutassunk másoknak.“ Az út a boldogsághoz című könyvből

Rajzolj vagy Cselekedj!

Rajzold le vagy mutasd meg a világnak, hogy milyen ötletes vagy a jótettekben! Akár rajzolsz, akár filmezd le, hogy Te és a barátaid kivel, hogyan tesztek jót, barátságos, kedves gesztusaitokkal hogyan lett jobb a világ!

A rajzpályázatra bármilyen technikát használhatsz, egyedül vagy csoportosan is pályázhattok. Segíthet benne tanár, vagy szülő. Az sem baj, ha ovis vagy, vagy már lassan az érettségi felé közelítesz, több kategória van.

A legjobb pályamunkákat különdíjjal jutalmazzuk.

Rajzpályázat esetén “Legjobbak a jók között díjakat” osztunk ki, ami kategóriánként több is lehet.
“Legjobbak a jók között kiemelt díjakat” pedig azok között osztunk ki, akik cselekedettel mutatják meg a pályázat témáját.

Természetesen kategóriánként itt is több kiemelt díj kiosztására kerülhet sor, hiszen nagyra értékeljük mindazokat, akik cselekedettel pozitív hatást, örömöt varázsolnak mások számára.

A pályamunkákat  2020. április 17-ig kell beküldened. Az eredményhirdetés 2020. május 15-én lesz; az ünnepélyes díjátadó pedig 2020. június 6. szombat A részletes pályázatot ITT TALÁLOD.

ADL - Debrecenimami

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére