Jelenlegi hely

„Mindenkiben van olyan képesség, amire felépíthet egy vállalkozást”

Interjú Vida Ágival sikerről, családról, gyerekekről.

Vida Ágnes babapszichológus tanácsait ezrek olvassák naponta, mindemellett nemzetközi szinten is elismert online marketing szakértő. A Kismamablog és a Gazdagmami tulajdonosaként és írójaként célja, hogy megmutassa az anyukáknak, hogyan lehet kisgyermek mellől is kiteljesedni szakmailag úgy, hogy közben kiegyensúlyozott marad a családi életünk. A Ridikül Szalon Debrecen február 28-i beszélgetésén kaptuk Őt „mikrofonvégre”.

Gyerekek, férj, munka, én, család. Neked mi a fontossági sorrended?

Vida Ági: Gyerekek, család, férj, én, munka.

Ez lenne a sikeres anyák sorrendje?

Vida Ági: Nem, ez az én sorrendem. Mindenki máshogy állíthatja fel a fontossági sorrendjét, ami persze nagyban függ az élethelyzettől is, amiben van. Amíg kicsik a gyerekek, őket tesszük előre, amíg nincsenek gyerekek, általában a férjet. Van, hogy a család kerül előtérbe, akár a tágabb is, például, ha az idős szüleinkről kell gondoskodnunk.  

Te „otthonról” dolgozol, így értél el óriási sikereket. De vajon mindenki számára jó lehet ez a típusú élet?

Vida Ági: Ez egy út, és egyáltalán nem biztos, hogy mindenkinek ideális. Én szabadságot szerettem volna az életem felett. Azt láttam, és azt látom ma is, hogy nagyon nehéz összeegyeztetni egy 8-tól 4-ig, vagy tovább tartó munkát a család, a gyerekek igényeivel. A kolléganőim példái is azt mutatták, hogy akik visszajöttek dolgozni a gyerek mellől, nehezen logisztikáztak a családdal és munkával. Saját gyerekkoromban, a szüleimmel kapcsolatban is ezt tapasztaltam meg.

Gazdagmami elnevezésű programoddal anyukákat segítesz, hogy sikeres vállalkozók legyenek. Hiszed, hogy mindenkiben ott van egy „nagy ötlet”?

Vida Ági: Ha nem is igazán nagy ötletnek nevezném, de mindenkiben van olyan tehetség, képesség, amiből lehet vállalkozást elindítani. Olyan nincs, hogy valaki vállalkozónak születik, de tanulható és elsajátítható a mikéntje. Nem feltétlenül kell nagyvállalkozásra gondolni egyből, hanem kezdetként egy olyanra, amiből meg lehet élni. Hiszem, hogy mindenki tud ilyet találni, ha kicsit keresgél és tanul.

Hol érdemes keresgélni, körülnézni, hogy megtaláljuk a nekünk valót?

Vida Ági: Érdemes sokat beszélgetni olyanokkal, akik már vállalkoznak, és érdemes körülnézni nem csak a saját környezetünkben, vagy Magyarországon, hanem a nagyvilágban, különösen a startup szférában. Engem is meg szokott lepni, hogy mikből lehet vállalkozást csinálni. Például egy magyar lány, Párkányi Orsi találta ki a Joinmywedding oldalt, aminek sikere azon alapul, hogy sok ember kíváncsi számára egzotikus esküvőkre. Az esküvők mindenütt sokba kerülnek, és a párok abból is tudják finanszírozni a nagy napot, hogy kvázi jegyet adnak el az esküvőjükre „turistáknak”.

Mik azok a tulajdonságok, amit egy vállalkozónak ki kell fejlesztenie magában?

Vida Ági: Mindenképpen szükséges nyitottság, és kíváncsiság a világra. Ez egyébként gyerekkorban mindenkiben megvan, csak később leszokunk róla. Kell némi kitartás, anélkül nagyon nehéz sikerre vinni bármit is, hiszen egyik napról a másikra nem szoktak beindulni a dolgok. Kell jókora adag bátorság is, amit akár önbizalomnak is nevezhetünk. Sok ember elkönyveli magáról, hogy nincs önbizalma, de ez fejleszthető, még 50 éves kor felett is. Nem árt a rugalmasság sem: hogyha azt tapasztaljuk, hogy valami nem működik, akkor tudjunk váltani.

Mi a tapasztalatod: vidéken is ugyanolyan eséllyel lehet vállalkozást indítani, mint a fővárosban?  

Vida Ági: A mai, globalizált világban, az internet korában jóval kisebb annak a jelentősége, hogy helyileg hol vagyunk. Ismerek olyan sikeres vállalkozókat, akik a fővárosból leköltöztek vidékre, és ugyanolyan jól működnek. Persze, ha virágboltot nyitunk, lehet előnyösebb egy nagyváros plázájában, mint egy kisvárosban, de ez sem kőbe vésett: sok igen virágzó kisvárosi, vidéki vállalkozást ismerek. A jó kapcsolatok, a jó kiszolgálás, a jó marketing mindenütt rengeteget számít.

Debreceni vagy a környéki Gazdagmamik vannak?

Vida Ági: Bizony. Például Keresztesné Molnár Anita, a Tudatosadozo.hu megalkotója, vagy Takács Katinka, azaz Lakinta.hu, Oláh Bernadett a Dettydesign-nal, vagy Tarsoly Petra a Babymandarin.hu-val.   

Sinka Judit / Debrecenimami

Fotó: debrecenimami.hu

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére