Jelenlegi hely

Határőrök és határsértők a családban - előadássorozat szülőknek

Legtöbbünknek természetes, hogy családban élünk, ennek örömeit és kihívásait mindennapjainkban felfedezzük. Ugyanakkor azt is tapasztaljuk, hogy a békés családi együttlét nem működik magától. Vannak dolgok, amelyekre érdemes tudatosan figyelni.

A Goldenberg családterapeuta-házaspár azt mondja, hogy a család egy természetes módon fennmaradó, sajátos, egyéni tulajdonságokkal rendelkező rendszer, amely kialakítja a maga szabálykészletét, szerepeket jelöl ki tagjainak és szervezett hierarchiával rendelkezik. Ez a leírás arra enged következtetni, hogy a családtagok együttélésének sikere egy meglehetősen bonyolult és érzékeny önszabályozó rendszeren múlik.

Vajon mit tehet és mit tesz a szülő, a gyermek, a nagyszülő vagy egy távolabbi rokon annak érdekében, hogy az együttélés minősége ne csak valahogy alakuljon hanem a tagok alakítsák?


Érdemes megvizsgálni a családi életünk azon területeit amelyek meghatározóan befolyásolják a mindennapi tapasztalatainkat és hogylétünket. Ilyenek például a családre jellemző határok. Központi szerepet játszik a családok életében a tagok között és a család illetve a külvilág között húzott határok minősége.

Sok szülőben felmerül a kérdés, hogy mennyire legyen szigorú a gyermekével, mennyit mutasson meg a külvilágnak a család életéből, vagy hogy mennyit meséljen el párjának a napjából. "A családtagok interakciók, viselkedési elemek sorozatával kapcsolódnak egymáshoz, melyeket az idők során kölcsönösen alakítanak ki. A létrejött kapcsolatok kívülről és belülről is befolyásolják, korlátozzák az érintett egyéneket." írja a brit családterapeuta, Gill G. Barnes.

Mire érdemes figyelni annak érdekében, hogy a kialakult viselkedési formák élhetőek vagy akár örömszerzőek tudjanak lenni? 
Az március 2-i előadás során ezekre keressük a válaszokat.
Az előadás célja, hogy górcső alá vegye családjaink működését és a meglévő illetve részben vagy egészben hiányzó határok hatását mindennapjainkra.

Előadás helyszíne: Martineum Felnőttképző Akadémia Szombathely, Karmelita u. 1.
Időpont: 2017. március 2. 18:00

A részvétel ingyenes!

Az előadássorozat további időpontjai és témái:

 

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Reggeli őrület és egy kis segítség, hogy mindenki számára élhető legyen

Reggeli őrület és egy kis segítség, hogy mindenki számára élhető legyen

Igyekezz már, hol a cipőd, el fogunk késni, miért most jut eszedbe, hogy pisilni kell, jajj kell az úszás cucc, megőőőőrülöööök hogy minden reggel ez megy! Na tegye a szívére a kezét, akinél még nem hangzottak el ezek vagy ennél változatosabb, neaggyisten cifrább napindító mondatok. Ugyhogy ugye? Szerintem bátran és általánosan kijelenthetjük: a reggeli készülődés, és intézménybe-munkahelyre kerülés a nap egyik legstresszesebb része – minden résztvevőnek! No de, tudjuk-e hogy miért? Kis-Kovácsné Vancsa Barbi írása.
Ne vágj füvet májusban, adj teret a beporzóknak!

Ne vágj füvet májusban, adj teret a beporzóknak!

Itt a Vágatlan Május! Na ez igazán tetszeni fog a családnak, akárki is vágja a füvet nálatok! A nemzetközi kezdeményezés még 2019-ben Angliából indult, célja, hogy felhívja a beporzóbarát kertek jelentőségére a figyelmet.
Az Édesanya teremtése

Az Édesanya teremtése

Azt tudjuk, hogy 6 pár keze és 3 pár szeme van, gyógyítani is tud, de ki teremtette a könnycseppet?
Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy… tudom, hogy ebben a hónapban még nem hívtalak, de még csak elseje van. Nem azért akarom letenni, mert már legszívesebben a temetőben tudnálak.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére