Jelenlegi hely

Egy kis videójáték nem árt - de mennyi az a kicsi?

A korlátozott ideig tartó rendszeres videojáték jó hatással is lehet a gyermekekre. Azonban a túl hosszú ideig tartó játék káros lehet – számol be egy új kutatás eredményeiről a csalad.hu.

Hosszú ideje tartó vita övezi a videojátékokat. Számos érv és ellenérv elhangzik, amikor a gyermekekre és kamaszokra leselkedő veszélyek és az esetleges előnyök kerülnek szóba. A kérdések tisztázására vállalkozott Jesus Pujol, a spanyolországi Hospital del Mar orvosa és munkatársai.

Azt vizsgálták, hogy milyen kapcsolat van a heti rendszerességgel játszott videojáték és számos kognitív képességek, illetve viselkedési problémák között. A tanulmányukban 2442, 7 és 11 év közötti fiatalt vizsgáltak. Arra az eredményre jutottak, hogy a heti egy órás videojátéknak köszönhetően jobbak lettek a motoros képességeik és az iskolai eredmények is javultak. Ám heti két óránál több videojátékkal töltött időnél már nem tapasztaltak további előnyöket. A heti rendszerességű és hosszú ideig tartó videojátékozás pedig szorosan összefügg a viselkedési problémákkal, az alacsony szociális képességekkel és a konfliktusokkal. Ezt leginkább azoknál a gyerekeknél tapasztalták, akik hetente legalább kilenc vagy több órát töltöttek a videojátékokkal. 

„A videojátékok eszerint egyértelműen nem jók vagy rosszak. A használat mértékétől függ, hogyan hatnak a gyerekekre” – mondta Dr. Pujol. Amikor a kutatók a vizsgálatban részt vevők agyát mágneses rezonanciavizsgálattal elemezték, arra az eredményre jutottak, hogy a videojáték összefügg az agy fehér állományában okozott változásokkal. A videojáték hatására jobban működtek az agynak azon részei, amelyek a gyakorlással elsajátítható új képességek megtanulásáért felelősek – magyarázta Dr. Pujol. „A gyermekek mozgással – sporttal, szabadtéri játékokkal – sajátítanak el számos motoros képességet. A tanulmány most bebizonyította, hogy a számítógép virtuális környezete is segítheti az agyat a motoros képességek megtanulásában” – összegezte a tanulmány eredményeit Jesus Pujol.

Forrás: www.csalad.hu

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére