Szükségünk lesz sokféle színes papírra - kartonra és színes csomagolópapírra -, ollóra, ragasztóra, wc papír gurigára, fonalra és a kézügyességünkre.
1. Bolyhos Bárány
Rajzoljuk meg félbehajtott papírra a bárányt. Használjunk kartont, mert akkor stabilan megáll majd a bárányunk és jobban elbírja a "bolyhait". Tetszőleges színű fonalból - fekete, fehér, vajszínű, barna árnyalatok, szürke - kb. 2-2,5 cm hosszúságú darabokat vágunk. Ujjunkkal ügyesen feltekerjük és a papírra ragasztjuk, így készítjük el a bárány "bundáját". Minél kacskaringósabb "bolyhokat" sikerül készíteni, annál szebb és mutatósabb bárányt kapunk. Végül megrajzoljuk a szemeit, a száját és már kész is.
Időigénye: kb. 20 perc
Életkor: 5 éves kortól némi felnőtt segítséggel :)
2. Tányér Tapsi
Kettő darab téglalap alakú, tetszőlegesen választott színes papírt (ezüst, szürke, fehér, fekete, barna) harmonikaszerűen - mint, amikor legyezőt csinálunk - összehajtogatunk. Az így kapott "csíkokat" félbehajtjuk és összetűzzük - így két legyezőt kapunk - , majd ezt a két "legyezőt" is összetűzzük egy körré. A nyuszi arcának egy kört vágunk és ízlés szerint megrajzoljuk, majd a harmonikakörünk közepére ragasztjuk. Itt azt tapasztaltuk, hogy a ragasztópisztollyal könnyebben és stabilabban rögzíthető a fej. Már csak a füle van hátra, amit színes papírból tudunk kivágni és a fej mögé rögzíteni. Mi fonalat is csempésztünk a fej mögé, így felakasztva nálunk a konyhaablak kilincsén lóg.
Időigénye: kb. 5-10 perc
Életkor: 5 éves kortól némi felnőtt segítséggel :)
Plusz eszközigénye: tűzőgép, esetleg ragasztópisztoly
3. Csőrös Csibe
Nálunk ez volt a kedvenc. Könnyen és gyorsan elkészíthető és nagyon mutatós. Színes kartonból - tartósabb, stabilabb és jobban mutat - kivágjuk a kiscsibénket. Téglalap alakú, tetszőleges színes papírt ez esetben is harmonikaszerűen összehajtogatunk. A kiscsibénken a harmonika szélességének megfelelő "nyílást" vágunk a szikével (lásd piros madárka). Ezen keresztül fűzzük át a harmonikát kb. megfelezve, hogy mindkét oldalon azonos méretű szárnya legyen a csibének. Nem muszáj, de mi úgy találtuk szebbnek, ha a két szárnyrészt felül összeragasztjuk. Megrajzoljuk a szemét és a csőrét, és ha teszünk rá akasztót, kellemes hangulatot varázsol például a csillárról lógatva.
Időigénye: kb. 5-10 perc
Életkor: 5 éves kortól némi felnőtt segítséggel :)
Plusz eszközigénye: skiccelő / szike - felnőtt használattal!
4. Guriga Gáspár
Ez igényel a legtöbb alapanyagot, türelmet és kézügyességet is. Válasszunk valamilyen szép, színes papírt - ez inkább vékonyabb legyen, hogy könnyebb legyen vele dolgozni. Ezzel a papírral vonjuk be a wc papír gurigát, ez adja meg a nyuszink alapszínét és hangulatát. A fülei és a talpa elkészítéséhez használhatunk kartont vagy dekorgumi lapokat is. Mi az utóbbival dolgoztunk. A bajuszához egy kicsit keményebb, merevebb fonalból vágtunk kb. 3 cm-es darabokat, a farkához viszont puha, jól pödörhető, gombolyítható fonalat választottunk. A nyuszinknak készen kapható műanyag szemei lettek, de természetesen ezek is elkészíthetőek kartonból vagy meg is rajzolhatjuk őket. Ez Bolyhos Báránnyal együtt a tojásfa alá került.
Időigénye: kb. 20 perc
Életkor: 5 éves kortól némi felnőtt segítséggel :)
5. Hímes Színes
Négy, azonos színű vagy mintájú vagy négy, színben, mintában egymáshoz illő papírból tojást vágunk ki. A tojásokat hosszában félbe meghajtjuk. Az egyik felet egy másik féllel összeragasztjuk, majd a tojás másik feléhez egy másik felet illesztünk..., egészen addig..., amíg a négy tojást össze nem illesztjük. Figyeljünk rá, hogy valamelyik ragasztásnál ne maradjon ki a fonal sem, hogy aztán az elkészült Hímes Színes felakasztható legyen a barkaágra. Ha többet csinálunk, ezzel díszítve készíthetjük el saját tojásfánkat.
Időigénye: kb. 10 perc
Életkor: 4 éves kortól némi felnőtt segítséggel :)
Jó munkát!
Szerző: Veszprémimami
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges