Jelenlegi hely

Adventi naptár kézügyesség nélkül, csupa szeretettel

Néhány jó ötlet, hogyan kedveskedjünk a karácsonyra készülődve.

Karácsonyi ünnepkörünk tele van szép és kedves hagyományokkal. Az adventet, a várakozás időszakát megszépíti az adventi gyertyagyújtás szokása, amit a karácsony előtti négy vasárnapon teszünk meg. A türelmetlenebbeknek pedig ott van az adventi naptár napról-napra bontható kis ablaka.

Az adventi kalendárium ma ismert formáját az 1900-as években élő Gerhard Lang-hoz kötjük, akinek – a történet szerint – édesanyja karácsony előtt minden nap kis aprósággal kedveskedett, hogy könnyebben teljenek a türelmetlen kisfiú mindennapjai Szentestéig. Felnőve Lang nyitható ablakokkal, kartonból készített és hozott forgalomba adventi naptárakat.

Mára már a naptárak megjelenésének végtelen formája ismert. Boltban vagy adventi vásárokban kaphatóak, illetve házilag, kézzel vagy kézműves ügyességgel készülnek a gyönyörűbbnél gyönyörűbb visszaszámlálók, hogy ünnepi hangulatot varázsoljanak a családok körébe karácsonyig.

A legnagyobb kozmetikai luxusmárkák egyedi adventi kalendáriumától a sörös cégekig, svájci csokint át rajzfilmek legosított változatáig mindenből létezik már adventi naptár, a költségek határa pedig a csillagos ég.
De készíteni a legjobb! Adventi kalendáriumot pedig nem csak a gyermekek részére érdemes készíteni. A december 24. napjáig dolgozó, rohanó, készülődő apukák és anyukák ünnepre hangolódását is segíti, ha naptárral kedveskedünk nekik. Ilyenkor nem is a külalak, inkább a tartalom a fontos.

Íme, néhány ötlet, mivel is érdemes megtölteni a „felnőtt” naptárat

Feleségednek, férjednek

Közös pillanatok, pozitív mondatok

Válassz 24 közös emléket, szép pillanatot a kapcsolatotokból, és emlékeztesd minden nap egyre párodat. Tetszeni fog neki, ha papírra is veted őket.

Mindenkinek jól esik, ha kifejezik, hogy szeretik őt. Írj össze 24 mondatot, ami úgy kezdődik: „Szeretlek, mert…”

Megfogalmazhatod kisbabád gondolatait is. Biztos, hogy jólesik szülőtársadnak azt olvasni, hogy „Szeretlek anya, mert mindig megnyugtatsz, ha sírnék.” Ha egy-kétévesed gyerekszavait használod, biztos, hogy mosolyt csalsz az arcokra.

Kedves emlékek

Szüleidnek, testvéreidnek levélben, e-mailben, fotón is összegyűjthetsz 24 olyan visszaemlékezést, amivel vidám időket és érzelmes pillanatokat elevenítesz fel. Küldj minden nap egyet!

Meglepő tények

Mindig van mi újat tanulni! Keress 24 érdekes, különleges tényt a karácsonyi ünnepkörről, oszd meg azt családoddal. Például hogy

Tudtad hogy valóban van Kiskarácsony és Nagykarácsony?
A karácsony szó a keleti keresztény egyház szláv nyelvéből kerülhetett a magyarba és valószínűleg bolgár közvetítéssel. Egyes bolgár nyelvjárásokban a kracsun szó a téli és a nyári napfordulót, illetve az azok körüli ünnepnapokat jelenti. Hagyományos magyar elnevezés a kiskarácsony és a nagykarácsony, amely a valóságban két külön ünnepet takar: nagykarácsony december 25-e, karácsony első napja, kiskarácsony pedig január 1-je, újév napja.”

Bölcsességek, gondolatok

Imádom az idézeteket! Sok idézetet találhatsz a szeretetről, karácsonyról, családról, összetartozásról. Készítheted gyűjteményed bibliai idézetekből is. Rengeteg gyűjtőodalt találsz ezekből. Ha fokoznád az izgalmakat, keress filmes idézeteket, és találgassatok, melyik szereplő mondta. Ehhez a citatum.hu oldalon rengeteget találsz.

A csomagolással sem kell sokat bajlódni: némi papírzacskó vagy boríték, pár karácsonyi ajándékcsipesz a papírboltból...

Sziporkák

A humort sem kell hanyagolnod, az ünnep meghittségébe beletartozik a jókedv is. Viccekre, kabaréjelenetekre, és gyermeki aranyköpésekre bukkanhatsz karácsonyhoz kapcsolódóan.

A gyerkőcökkel együtt

A gyerekeket is bevonhatod, és készíthettek apró rajzocskákat üzenetként, vagy azok mellé. A feladat komoly küldetés nekik. A nagyobbak akár a naptárt si elkészíthetik: papírtörlő, wc papír gurigákat átfestetek, bevonhattok papírral és máris mehet bele az üzenet.

Ha nincs kedved a kézműves naptárkészítés utáni romok eltakarításához, akkor építsetek LEGO-ból, vagy más építőkockából „naptárat”.

Biztos, hogy minden kicsi óriási izgalommal fogja várni, hogy a szülei az ő általa készített üzenet vagy naptár következő bejegyzését megtalálják.

Így hamar karácsonyi lázban fog égni a család és a készülődés, a szeretet, az ajándékozás jóérzése a legkisebbektől a legidősebbekig mindenkit át fog hatni.

Szerző: Ágnes, Csabaimami

Forrás: Pixabay.com

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?
Már látogatható a Vörsi Betlehem

Egy kicsi falu különleges látnivalója – Idén is látogatható a Vörsi Betlehem

Tudtad, hogy egy Balaton melletti kis faluban látható Közép-Európa legnagyobb betleheme? Idén 75. alkalommal építette fel Vörsön a falu apraja-nagyja Jézus születésének pillanatát megörökítő bibliai jelenetet, aminek csodájára járnak a világ minden részéről.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére