Jelenlegi hely

Határőrök és határsértők a családban - előadássorozat szülőknek

Legtöbbünknek természetes, hogy családban élünk, ennek örömeit és kihívásait mindennapjainkban felfedezzük. Ugyanakkor azt is tapasztaljuk, hogy a békés családi együttlét nem működik magától. Vannak dolgok, amelyekre érdemes tudatosan figyelni.

A Goldenberg családterapeuta-házaspár azt mondja, hogy a család egy természetes módon fennmaradó, sajátos, egyéni tulajdonságokkal rendelkező rendszer, amely kialakítja a maga szabálykészletét, szerepeket jelöl ki tagjainak és szervezett hierarchiával rendelkezik. Ez a leírás arra enged következtetni, hogy a családtagok együttélésének sikere egy meglehetősen bonyolult és érzékeny önszabályozó rendszeren múlik.

Vajon mit tehet és mit tesz a szülő, a gyermek, a nagyszülő vagy egy távolabbi rokon annak érdekében, hogy az együttélés minősége ne csak valahogy alakuljon hanem a tagok alakítsák?


Érdemes megvizsgálni a családi életünk azon területeit amelyek meghatározóan befolyásolják a mindennapi tapasztalatainkat és hogylétünket. Ilyenek például a családre jellemző határok. Központi szerepet játszik a családok életében a tagok között és a család illetve a külvilág között húzott határok minősége.

Sok szülőben felmerül a kérdés, hogy mennyire legyen szigorú a gyermekével, mennyit mutasson meg a külvilágnak a család életéből, vagy hogy mennyit meséljen el párjának a napjából. "A családtagok interakciók, viselkedési elemek sorozatával kapcsolódnak egymáshoz, melyeket az idők során kölcsönösen alakítanak ki. A létrejött kapcsolatok kívülről és belülről is befolyásolják, korlátozzák az érintett egyéneket." írja a brit családterapeuta, Gill G. Barnes.

Mire érdemes figyelni annak érdekében, hogy a kialakult viselkedési formák élhetőek vagy akár örömszerzőek tudjanak lenni? 
Az március 2-i előadás során ezekre keressük a válaszokat.
Az előadás célja, hogy górcső alá vegye családjaink működését és a meglévő illetve részben vagy egészben hiányzó határok hatását mindennapjainkra.

Előadás helyszíne: Martineum Felnőttképző Akadémia Szombathely, Karmelita u. 1.
Időpont: 2017. március 2. 18:00

A részvétel ingyenes!

Az előadássorozat további időpontjai és témái:

 

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A természet mosolya

Mit suttog az erdő?

Pályázat típusa: Természetvédelmi-irodalmi vers,-próza,-meseíró pályázatKorosztály: több korosztály: általános iskolások és középiskolásokBeküldési határidő: 2025. június 20.
A természet mosolya

A természet mosolya

Pályázat típusa: természetfotósKorosztály: több korosztály: általános iskolások és középiskolásokBeküldési határidő: 2025. június 20.
Stockholmi Ifjúsági Víz Díj

Stockholmi Ifjúsági Víz Díj

Pályázat típusa: tudományos - nemzetköziKorosztály: 15 - 20 éves középiskolásokBeküldési határidő: 2025. február 23.
Félévi bizonyítvány para: tényleg számít, vagy csak a szülők őszhajszálait szaporítja, avagy mit jósol a félévi bizonyítvány?

Félévi bizonyítvány para: tényleg számít, vagy csak a szülők őszhajszálait szaporítja, avagy mit jósol a félévi bizonyítvány?

Tudtad, hogy a január az egyik legstresszesebb hónap az iskolás gyerekek számára? Bizony a félévi bizonyítvány érkezése jelentős stresszt okozhat, miközben az év végi bizonyítvány már jóval kevesebb feszültséget szokott kiváltani.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére