Jelenlegi hely

Februárban csúszik a családi pótlék utalása - miért?

Több facebookos csoportban megjelent ismét a kérdés: Ki kapta már meg a családi pótlékot? Senki. Íme az ok!

Átállás miatt csúszhat a családi pótlék utalása
 
A családi pótlékot az esetek többségében minden hónap 1-jén vagy 2-án utalták el. Ha ez a két nap hétvégére esett, akkor előfordult, hogy már előző hónap 31-én megkapták a gyerekesek a családi pótlékot.
 
A jogszabály szerint, „a folyósító szerv a természetben nyújtott családi pótlék családtámogatási folyószámlára történő utalásáról a tárgyhónapot követő hónap harmadik napjáig gondoskodik.”
Amennyiben a hónap harmadik napja nem munkanap, a határidő az azt követő első munkanapon jár le.
 
Utoljára decemberben utaltak családi pótlékot, akkor viszont kétszer is. Egyszer hó elején, egyszer pedig december közepén, a karácsonyi ünnepek miatt ugyanis a januárban esedékes családi pótlékot korábban elutalták.
 
Február 3-án mindenkinek a számláján ott lesz a családi pótlék, közölte az ONYF.
 
2017 januárjától az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság veszi át a családtámogatási ellátások és fogyatékossági támogatás folyósítását a fővárosi és megyei kormányhivataloktól, ennek az oka a jelenlegi csúszás.
 
Az ONYF honlapján lévő utalási naptár szerint február 1-jén el kellett volna utalni a családi pótlékot, bár azt is hozzáteszik, az adatok csak tájékoztató jellegűek.
 
Az ONYF kommunikációs vezetője az Origónak azt írta, a családi pótlékot holnap írják jóvá a számlákon. Nem történt változás az utalás rendjében, legkésőbb február 3-ig mindenkinek a számláján ott lesz a szokásos összeg.  
 
Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Minden gyereknek jár a mese

Minden gyereknek jár a mese

...a lét nagy kérdéseire sokszor találhatunk válaszokat gyógyító, segítő, terápiás mesékben is. A mese tehát nagyon fontos szerepet játszik az életünkben: adjuk meg a módját a gyerekkori mesélésnek és engedjük, hogy felnőttként is elkísérjen bennünket a varázsa, ameddig csak lehet. Pszichológus szakértő gyűjti csokorba gondolatait arról, hogy miért meséljünk, mikor milyen mesére lehet szüksége a gyerekeknek, oviskortól kamaszkorig egyaránt.
Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Gyorsan változó világunkban, ahol a gyerekekre nap mint nap számos kihívás vár és könnyen elfoghatja őket a bizonytalanság érzése, az önbizalom az egyik legnagyobb ajándék, amit egy szülő adhat.
Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Itt a tavasz, vele együtt az egyre több időt is töltünk a szabadban.  Szülőként komoly kihívás, hogy a kamasz gyerkőcök is valóban élvezzék a kinti tartózkodást, és ne állandóan a mobiljukat akarják nyomogatni.
Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Az alvás kulcsfontosságú a test-lelki egészségünk szempontjából. Mégis sokan úgy vélik, hogy nincs szükségük túl sok alvásra.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére