Korosztáyos kiscsoportos tornák
Csoportos mozgásfejlesztő foglalkozások: max 5-8 fővel
Csiga Bandita torna
0,6 hó-1,5 éves gyerekek mozgás igényét kevés háztartás tudja biztonságosan garantálni. Egy ennyi idős gyermek felmászik, lemászik, feláll, leül, elmászik, átmászik, pillanatok alatt máshol van, elindult, elesik, lerántja, kirámolja…
Ennek a korosztálynak a tornatermünk óriási biztonságos játszótérré válik, ahol szakember irányítása mellett kipróbálhatja magát a gyermek, a hintán, a labdán, az alagútban, a lépcsőn, a csúszdán, sok-sok színes fejlesztőeszközön. Garantált elfáradás, jó nagy alvás és természetesen csupa móka vár minden apró gyermekre, addig amíg stabilan el nem indul, és jöhet a következő kaland a Hangya banda csoportban.
Hangya Banda (1-2 éves), Manó csapat (2-3 éves korban) csoportok:
Azokat a kisgyermekeket várjuk, akik már stabilan járnak, és reggel amint kinyitják a szemüket, már indulnak kalandozni a lakásban, egy perc nyugalmuk sincs. Számukra is számos csodát rejt a tornatermünk, ami ezúttal kicsit átalakul, és számos kalandot ígér. Kipakolunk, bepakolunk, építünk, leromboljuk, felmegyünk, lejövünk, bebújunk, kibújunk, ugrálunk, hintázunk, pörgünk, forgunk és közben bizony számos új dolgot tanulunk. Másokkal együtt játszani, sorba állni, játékokat átadni, labdázni, alakokat-formákat egyeztetni; látni, nem csak nézni.
Róka móka ( 3-4 éves), Panda banda ( 4-5 év) csoportok:
Óvodába járó gyermekeknek, vidám mozgással a szép egyenes tartásért, velünk sokat fognak tanulni, a színeket, az alakokat, utánozzuk az állatokat, merre van az előre, a hátra, a fent, a lent, melyik a jobb és bal kéz.
Kipróbálunk olyan dolgokat, amiket itt biztonságos körülmények között ki lehet próbálni, így lehet majd a legügyesebb az oviban vagy a játszótéren, és természetesen sokat játszunk együtt, hintázunk, bújócskázunk, pörgünk, forgunk, ugrálunk.
Farkas Falka csoport, iskola felkészítő csoport: 5-6 éves kortól – iskolába lépésig
Azokat a nagycsoportos ovisokat várjuk, akik az utolsó tanévüket töltik az intézményükben. Az általános testi fejlesztés mellett – izomerősítés, egyensúly-koordináció fejlesztés -, tudatosan készítjük a gyerekeket iskolára. Az írás-olvasáshoz szükséges motoros képesség fejlesztés, a térbeli tájékozódás, szem-kéz, szem-láb koordináció, finommotoros fejlesztés központi szerepet játszanak a foglalkozásokon. Ha valamelyik gyermeknél esetleg jelentős elmaradást látunk, akkor intézményünkben erre specializálódott szakemberek segítségét tudjuk kérni. Ezért ennél a csoportnál kérjük a szülőket, hogy ősszel mindenképpen jelentkezzenek a gyermekükkel, hogy probléma esetén legyen egy tanévünk arra, hogy megfelelő segítséget nyújtsunk.
További információkat olvashat a Gyermekközpont honlapján: