Jelenlegi hely

Máltai Szeretetszolgálat Szombathelyi csoportja

Szombathely,
Margaréta u. 1. 

Cím 9700 Szombathely, Margaréta u. 1.
Telefon 94/512-510, 94/310-417
Fax 94/512-518
 
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Szombathelyi Csoportja 1991-ben alakult azzal a szándékkal, hogy a Máltai Lovagrend hagyományait követve keresztény lelkülettel segítse a város és a városkörnyék rászorultjait.

A családok természetbeni segélyezésén (élelem, ruhanemű, bútor, tüzelő stb.) túlmenően megkülönböztetett figyelemmel fordulunk az időskorúak és a betegek felé. Az egészségi állapotuk, vagy helyzetük miatt önmagukat teljes mértékben ellátni képtelen idős rászorulókat a házkörüli munkák elvégzésében tehermentesítjük. A környék 15-20 kisnyugdíjasainak hetenkénti találkozója uzsonnával, szociális, egészségügyi tanácsadással, lelki-, kulturális programok szervezésével nyugdíjasok klubja keretében történik.

A bentlakásos intézményekben, kórházi osztályokon tartózkodók részére rendszeres lelki támasz nyújtása, látogatásuk, vigasztalásuk is az önként vállalt feladataink közé tartozik.
A krízishelyzetbe került családok hivatalos ügyeinek intézésében többek között jogi, illetve rehabilitációs tanácsadással is segíteni próbálunk.

Önkénteseink elkötelezettségéből adódóan az elsősegélynyújtási ismeretek gyarapításában, valamint az elsősegélynyújtó oktatók képzésében az ország egészére kiható tevékenységet folytatunk, továbbá az egyházi, karitatív és egyéb rendezvényeken az egészségügyi biztosítást végezzük, valamint a mozgássérültek, betegek, pl. családi vagy kulturális eseményre történő szállításában is közreműködünk. Ápolást könnyítő eszközök kölcsönzésével segítjük a betegek otthon ápolását.

Gyermek- és ifjúságvédő tevékenységünk:
a rászoruló hátrányos helyzetű gyermekek és fiatalok nyári (preventív célú) "táboroztatásával" történik. 2001-ben indítottuk útjára az un. preventív célú "alternatív gyermekfelügyeletet": a város három lakótelepének játszóterein, illetve sportpályáin a gyermekek, fiatalok részére: július 1.-től augusztus 31-ig terjedő időben együttműködve a rendőrséggel és a gyermekjóléti szolgálattal.
Fiatalokból, gyermekekből a nemzeti hagyományokat felelevenítő ének- és tánccsoport verbuválódott.
Naponta 3-4 hátrányos helyzetű gyermek felzárkóztatását, (étkeztetését( biztosítjuk 2 pedagógiai végzettségű fiatal önkéntes közreműködésével.

Az Ifjúsági Csoport tagjai heti rendszerességgel a kórház gyermekosztályán végeznek önkéntes munkát. (gyermekeknek mesélnek, játszanak, beszélgetnek velük, illetve a szükség szerint a szülők "tehermentesítésében" vesznek részt.

Havonta egy alkalommal (kb. 6-8-10 mozgássérült fiatal találkozását biztosítjuk a Margaréta utca 1. szám alatti Máltai Gondviselés Házban. Itt nemcsak egymással, hanem "egészséges" társaikkal is találkozhatnak.

Ugyanitt adunk helyet a Nyugat-Dunántúli Régió keretén belül működő Jeltolmács Szolgálatnak is.

Karácsonykor a családok, egyedül állók, külön kiemelten a betegek, fogyatékosok részére a gyűjtésből származó adományosztás az ünnep hangulatát és lényegét kifejező műsor keretén belül történik.
Évente egyszer jótékonysági estet rendezünk a határon túl élő magyar gyermekek javára.

A város és városkörnyék szociális és gyermekotthonait alkalmanként természetbeni adományokkal támogatjuk.
Hiánypótló szolgáltatást kívánunk nyújtani önkénteseinkkel, akik munka, család mellett vesznek részt a Szeretetszolgálat napi tevékenységében a szociális gondokkal küzdő, a testi kiszolgáltatottságot megélt, lelki nyomorúságban szenvedők részére.
Pénzbeni, illetve természetbeni bevételünk kizárólag adományból, és esetenként nyertes pályázatból származik.
Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Minden gyereknek jár a mese

Minden gyereknek jár a mese

...a lét nagy kérdéseire sokszor találhatunk válaszokat gyógyító, segítő, terápiás mesékben is. A mese tehát nagyon fontos szerepet játszik az életünkben: adjuk meg a módját a gyerekkori mesélésnek és engedjük, hogy felnőttként is elkísérjen bennünket a varázsa, ameddig csak lehet. Pszichológus szakértő gyűjti csokorba gondolatait arról, hogy miért meséljünk, mikor milyen mesére lehet szüksége a gyerekeknek, oviskortól kamaszkorig egyaránt.
Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Gyorsan változó világunkban, ahol a gyerekekre nap mint nap számos kihívás vár és könnyen elfoghatja őket a bizonytalanság érzése, az önbizalom az egyik legnagyobb ajándék, amit egy szülő adhat.
Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Itt a tavasz, vele együtt az egyre több időt is töltünk a szabadban.  Szülőként komoly kihívás, hogy a kamasz gyerkőcök is valóban élvezzék a kinti tartózkodást, és ne állandóan a mobiljukat akarják nyomogatni.
Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Az alvás kulcsfontosságú a test-lelki egészségünk szempontjából. Mégis sokan úgy vélik, hogy nincs szükségük túl sok alvásra.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére