Jelenlegi hely

Ingyenes balesetbiztosítás minden gyermeknek

Magyarországon 3 éves korától 18 éves koráig minden gyermek ingyenes balesetbiztosításban részesül, de a szülők többsége nem tud róla!

A gyermekek érdekében történő állami gondoskodás formája az Általános gyermek- és ifjúsági balesetbiztosítás, amelynek díja a Magyar Államot terheli. A szülőknek nem kell semmilyen szerződést kötni, hogy gyermekük biztosítva legyen. Ha az óvodákban, iskolákban pénzt szednek különböző balesetbiztosításokért, akkor a gyermekeknek, tanulóknak két egymástól független biztosítása lesz.

Az Általános gyermek- és ifjúsági biztosítás a nap 24 órájában érvényes, otthon, az utcán, az óvodában, iskolában, kirándulás közben, nyaraláskor, bel- és külföldön bekövetkezett balesetekre egyaránt. A baleset: a biztosított akaratától független, olyan hirtelen fellépő külső behatás melynek következtében a biztosított a baleset megtörténtétől számított egy éven belül meghal, vagy két éven belül állandó egészségkárosodást vagy múlékony sérülést (csonttörést) szenved. A jelen biztosítási feltételek szempontjából sajnálatos balesetnek minősülnek a gyermekbénulás, kullancscsípés következtében kialakuló agyburok- vagy/és agyvelőgyulladás, veszettség, valamint tetanuszfertőzés is.

A biztosítási eseményt a 06-40-421-421-es (országosan helyi díjszabással hívható) kékszámon kell bejelenteni reggel 8-tól este 18 óráig Ezen a számon lehet a kárrendezéssel kapcsolatban további információkhoz jutni. Külföldről a +361-237-2372-es telefonszámon érhetik el a telefonos ügyfélszolgálatot.

Ha szülők nem ismerik, vagy nem veszik igénybe az Állam által finanszírozott gyermek- és tanulói balesetbiztosítást, akkor az állami támogatás összege a biztosító cégnél marad, pedig sajnálatos tény, hogy sok a gyermek baleset, pl. a közlekedési balesetek 21%-át 18 év alatti gyerekek szenvedik el!

Szülői panasz, hogy az óvodák, iskolák arra kötelezik őket, hogy fizessenek be évi 500-10 000 forint összegű balesetbiztosítási díjat, mivel a magasabb összegű befizetés esetén megemelkedik az ingyenes általános biztosítás kifizetésre kerülő biztosítási összege. Ez nem igaz! Ez félrevezető ügynöki magatartás. Az általános gyermek- és ifjúsági biztosítást nem lehet kiegészíteni, sem többszörözni.  Ha a szülők kényszerből vagy önként kifizetnek valamilyen csoportos gyermek- vagy tanulói biztosítást az óvodában, iskolában vagy kollégiumban, akkor két egymástó független biztosításuk lesz, vagyis egy sajnálatos baleset után kétszer vehetik fel a biztosítási összeget.

 


Fővárosi Szülők Egyesülete a Gyermekekért

Forrás: MTI

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére