Jelenlegi hely

Hámori Luca az 5. helyen végzett az olimpián

Luca 3. meccsét elvesztette, de az előkelő 5. helyen végzett 

Hosszú ideje megszokhattuk már, hogy vármegyénket is képviseli egy-egy (vagy több) sportoló az olimpán, olimpiai bajnokaink is szép számmal vannak. 

Az idén vármegyénket Hámori Luca, a kőszegi Fitt-Box Ökölvívó Egyesület bokszolója (is) képviseli, aki első magyar női ökölvívóként jutott ki az olimpiára. 

Luca kedd óta tartózkodik edzőjével, Varsányi Áronnal a francia fővárosban, ahonnan több fényképet is posztolt.

Kép forrása: Hámori Luca fb

A 23 éves versenyző - 11-szeres magyar bajnok-  a 66 kg-os súlycsoportban fog ringbe szállni, ahol 20 lány képezi a mezőnyt. 

Mikor izgulhatunk Lucáért? 
Az ír Grainne Walsh ellen kezdi meg a játékokat a legjobb 16 közé jutásért, vasárnap 17:22-kor

FRISSÍTÉS: Luca vasárnap legyőzte ír ellenfelét, a legjobb 16 közé jutott. 
Luca legközelebb a Csendes-óceániai Játékok győztes, Marissa Williamson ellen húz kesztyűt, augusztus 1-én.
Luca 2. meccsét is megnyerte, továbbjutott!!!! Ott van a legjobb 8 között, következő meccse augusztus 3-án lesz!
FRISSÍTÉS: Luca augusztus 3-án kikapott algír ellenfelétől - így az olimpát 5. helyen zárta - ami sporttörténelem, hisz ő az első női bokszoló, aki kijutott az olimpiára.

Köszönjük Luca!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

"Elfogyott a gyömbérszörp?"

"Elfogyott a gyömbérszörp?"

A gyömbérszörpről először a 90-es években hallottam, a Hupikék törpikék egyik „dalában”. Igaz, akkoriban a gyömbér még nem volt mindennapos vendég a boltok zöldséges pultján. Aztán ahogy egyre könnyebben hozzáférhetővé vált, úgy kedveltem meg én is egyre jobban.
Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Május végén és június elején országszerte virágzik a bodza, amely nemcsak az utak mentén és erdőszéleken illatozik, hanem igazi konyhai és házipatikai kincs is. Sokan ilyenkor indulnak kosárral bodzát szedni, hiszen néhány marék virágból egész évre elegendő szörp, tea vagy akár különleges finomság készülhet.
Május 1 - A májusfa ünnepe

Május 1 - A májusfa ünnepe

Falvainkban az elmúlt években újra divatba jött a májusfa állítás. Tudjátok, mit jelnet?
Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

A mélymedencei izomzat. Akinek már van gyermeke, pontosan tudja, milyen változásokat hoz létre a várandósság és a szülés ebben az izomcsoportban. Alaposan kinyújtja, meggyöngíti, néha pedig még egyéb sérülések is keletkeznek rajta. Ennek következtében megjelenhet az inkontinencia, kitágul a hüvely, megsüllyedhet a méh. Fájhat a derekunk is. A jó hír az, hogy tornával szinte teljesen helyrehozható.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére