Jelenlegi hely

Szombat esti FRÁSZ!

Október 3. 16:30

Időpont: 2021.10.30. (szombat)
Helyszín: Vas megye, Szombathely, Parkerdő.
Útvonal: Szombathely, Parkerdő parkolóból kiindulva, egy előre meghatározott parkerdei úton haladunk, s nem térünk le az ösvényről, mivel az mindig tilos, főleg Halloween estéjén! Piros futó jelzésű ösvényen fogunk haladni, érintve a Rockenbauer Pál Dél-dunántúli kéktúra egy kisebb szakaszát. S reménykedjünk benne, hogy másfelé nem fogunk eltévedni! Majd a végén visszatérünk a kiinduló pontra és összesítjük, hogy hány túlélő maradt a túrázókból!
Túra adatai: - nehézsége: könnyű.
- táv: 6,7 km.
- szintkülönbség: 40 m.
Utazás: Mindenkinek egyénileg, a lehetőségei szerint kell megoldania.
Gyülekezés és indulás: - gyülekezés: 16:10-kor a szombathelyi Parkerdő parkolójában, a Parkerdő bejáratánál.
- indulás: 16:30-kor a szombathelyi Parkerdő bejáratától.
Előre láthatólag 19:00-ig visszaérkezünk kiinduló pontunkra, már akinek sikerül túlélnie!
Amire szükségünk lehet: Az időjárásnak megfelelő, valamint kényelmes ruházat, kényelmes, zárt lábbeli. Esővédő. Megfelelő mennyiségű étel, ital. Zseblámpa, fejlámpa, fényvisszaverő mellény, fényvisszaverő szalagok. GPS vételre alkalmas eszköz. Hangjelzés leadására alkalmas eszköz (pl. síp).
Jelentkezés: Jelentkezni lehet nálam személyesen, emailben, facebookon, telefonon.
A túrán való részvétel feltétele az előzetes jelentkezés.
Jelentkezési határidő: 2021.10.28. 20:00-ig.
Egyéb tudnivalók: A túrán való részvétel ingyenes. A túrán mindenki csak a saját felelősségére vehet részt.
Az utunk során boltot, étel és italvételezési lehetőséget nem fogunk érinteni, mindenki úgy készüljön. A Parkerdőhöz tartozik egy fabódés büfé, mely közel van a bejárathoz, de ennek a nyitvatartása bizonytalan a mi túránkhoz képest.
Kérek mindenkit, hogy a személyes okmányait hozza magával.
Előre láthatólag a túra rossz idő esetén is meg lesz tartva, de ebben még történhet változás. Ha mégis le kellene mondani a túrát, akkor mindenki időben értesítve lesz.
Túravezető: Jusits Gergely, 06 30 343 8349
jusits88@freemail.hu, jusitsgergely@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/borostyanko.tbse, Zöld Kalandok - Borostyánkő Természetbarát SE oldala

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

40 felett az élet – Életközepi kérdések

40 felett az élet – Életközepi kérdések

„Az élet első fele a szöveg megírásának jegyében telik, a második fele pedig a kommentár elkészítése ehhez a szöveghez.” Hogyan simíthatjuk ki az életközepi válság hepehupáit? A megoldást magam is keresem.
Mindennapi mérgeink

Mindennapi mérgeink

Gondolkodtál már azon, hogy egy-egy furcsa, makacs tünet mögött mi állhat, amire látszólag nincs semmi magyarázat? Mi van, ha a valódi okot a nap mint nap használt kozmetikumaink és vegyszereink összetevői között kell keresnünk? Ha felteszem a kérdést: szerinted hányféle mesterséges anyaggal találkozik a szervezetünk egyetlen nap alatt? Valószínűleg mindannyian alaposan alulbecsülnénk a valóságot. Játsszunk el a gondolattal, és számoljuk össze együtt, mennyi kémiai anyaggal érintkezhetünk a reggeli ébredéstől a villanyoltásig! (A napközben elfogyasztott élelmiszerek és italok összetevőit most szándékosan hagyjuk ki a képletből – a helyzet így is elég megdöbbentő lesz.)
Ha a diagnózis: PCOS

Ha a diagnózis: PCOS

PCOS. Sokan megrémülnek ettől a pár betűtől, amikor elhangzik a diagnózis. Ez egy komplex anyagcsere-zavar, ami a ma Magyarországon minden tizedik nőt érint. A policisztás ovárium szindróma azonban nem jelent feltétlenül meddőséget!
Pótold az ásványi anyagokat házi jeges italokkal!

Pótold az ásványi anyagokat házi jeges italokkal!

A nagy hőségben ösztönösen kívánjuk a sós és édes leveket, de a gyári innivalók hosszú távon nem a legegészségesebb megoldások. Inkább hoztunk néhány házi receptet.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére