Jelenlegi hely

Szesztai Zsuzsa: Miska óriás lesz | kötetbemutató és kézműves foglalkozás

Április 15. 15:00

Berzsenyi Dániel Megyei könyvtár
2023.04.15. 15:00
 
A szerzővel beszélget Zsigri Mária gyermekkönyvtáros
A könyvbemutatót kézműves foglalkozás zárja.
A helyszínen lehetőség lesz a kötet megvásárlására.
Szesztai Zsuzsa mesekönyvében az elveszett labdáját kereső Miska különös kalandokat él át új barátaival. Vilmossal a menő verdák városából a dinók földjére jutnak, míg a betűerdőben egy eltévedt kislány, Luca segítségére sietnek. „Ember még ilyet nem látott, minden fa egy betűt formázott.” A kristálykavics titkát Luca, Vilmos és Miska már együtt fedezik fel, miközben tanúságot tesznek barátságról és kitartásról.
„Ebben a játékos, de nagyon mai valóságban a kicsik málnaszörpöt isznak, a felnőttek bort hörpölnek, és készül a csirkepaprikás, meg az almáspite. Jókedvű világ.” – írja Petőcz András költő a könyv fülszövegében.
Ajánlott korosztály: 5 éves kortól
Szesztai Zsuzsa 1975-ben született Szombathelyen. Középiskolai tanulmányait a Szombathelyi Közgazdasági Szakközépiskolában végezte, majd a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen diplomázott 1999-ben. Az egyetemi évek alatt írt először verseket, de ez később háttérbe szorult a munkahelyi és a családi elfoglaltságok miatt.
2020-ban kezdett el újra írni, 2021 óta jelennek meg költeményei antológiákban.
2022-ben beiratkozott Petőcz András Szépíró líra kurzusára a Kodolányi János Egyetemen.
A tavalyi évtől rendszeresen jelennek meg versei online magazinokban, valamint a Szófa irodalmi pályázatán 2. helyezést ért el vers kategóriában. 2023. január óta szerkesztője a Litera-Túra Művészeti Magazinnak, amely naponta kb. 10 tartalommal, cikkel (versek, prózai írások, zene, irodalomterápia, filmkritika, stb.) jelenik meg a Facebook-on. Heti egy Vers rovatot és Idegenben címmel egy saját rovatot gondoz.
Nyomtatásban eddig a NYUGATPLUSZ irodalmi folyóiratban, valamint az OPUS szlovákiai magyar irodalmi folyóiratban jelentek meg írásai.
A „Miska óriás lesz” című verses formában írt mesetörténete 2022. november végén jelent meg. Ezt a történetet gyakorlatilag évekkel ezelőtt írta, amikor a fiai óvodások, illetve kisiskolások voltak. A könyvhöz Petőcz András írta az ajánlót. A rajzokat a szerző testvére, Pónácz Katalin készítette.
 
 
 
Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Tudtátok, hogy június 13. a Magyar Feltalálók Napja? Ezen a napon tisztelgünk a magyar találékonyság és kreativitás előtt, hiszen hazánk számtalan zseniális feltalálót adott a világnak. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósunk ezen a napon jegyeztette be a C-vitamin felfedezését, ezért emlékezünk meg évről évre a magyar találmányok és ötletek világáról. Ez egy szuper alkalom arra, hogy otthon ti is egy kicsit feltalálók lehessetek!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére