Jelenlegi hely

Szent Márton napi vásár - Vasi Skanzen

November 4-5.

Vásárosok kínálják portékáikat, őszi finomságok és borok kóstolhatók, színpadi programok, koncertek, gyerekfoglalkozások várják a látogatókat.
NOVEMBER 4.
SZOMBAT
10.00 Az Aranyfakanál főzőverseny kezdete. Résztvevők:
• Határőr Hagyományőrzők Baráti Társasága
• Vasi Honvéd Bajtársi Egyesület
• Szív a Szívért Egyesület
• Aranykorúak Sport Egyesület
11.00 Nizsai Dániel: Pulcinella éneke bábelőadás
12.00 Szombathely Város Koncert Fúvószenekara műsora
13.00 Az Aranyfakanál főzőverseny eredményhirdetése
13.30 Utazás a harmonikám körül - Peltzer Géza zenés műsora
14.00 Tárlatvezetés a Szima-malom állandó kiállításában
Bordalok – A Vasi Népdalstúdió: Boróka és Félnótás együtteseivel
14.30 Márton bora – borkóstoló Szommer Ildikó közreműködésével
15.30 Magor Íjász Hagyományt Őrző Egyesület bemutatója a kerített háznál
16.00 Makám: Bogárbál gyerekkoncert
17.00 A 10 éves KALÁSZ szakköreinek kiállításmegnyitója a Szalafői pajtában. Utána „Örömtánc” – Heszteráné Ekler Judit vezetésével a Szima-malomnál
17.30 Lampionos felvonulás
NOVEMBER 5.
VASÁRNAP
10.00 A Szűrcsapó Óvoda és Brenner János óvoda és iskola műsora
11.00 Gryllus Vilmos: Őszi daloskönyv gyerekkoncert
12.00 Boglya Népzenei Együttes műsora
13.00 Magor Íjász Hagyományt Őrző Egyesület bemutatója a kerített háznál
13.30 Háklár Banda koncert
14.00 „Népek körtáncai” és „Szakrális tánc” Kerék Anikó és Györgypál Éva vezetésével a Szima-malom előtt
14.30 Tárlatvezetés Kmellár Viktória néprajzos muzeológussal. Találkozó a Szima-malomnál.
15.00 Cimbali Trió koncert
16.00 „Kertész leszek, fát nevelek” Beszélgetés: Drimmer Mártonnal, a Drimmer Faiskola tulajdonosával az őszi-téli faápolásról, személyes tapasztalatokról. Gyümölcsfa ültetési bemutató / gyümölcsfa ültetés elméleti és gyakorlati fogásai. Gyümölcsfa-börze, vásárlási lehetőséggel!
16.30 Táncház a Sárarany Zenekarral
17.00 Napnyugattól Napkeletig
A Reményik Iskola, a Vasi Legényczéh és a Szökős Néptáncegyüttes folklórműsora
18.00 ZÁRÁS
A kerített ház udvarán mindkét nap kipróbálhatók a Szent Márton-játékok. Ugyanitt tökfaragás, valamint kézműves foglalkozás és agyagozás várja a gyerekeket. (utóbbiak a takács- és fazekasműhelyben). Agyagozás: Udvardi Balázs fazekas szombaton, Mező Máté keramikus vasárnap.
Aranykorúak Sport Egyesület szervezésében „Libásház” gyerekfoglalkoztató a Lócsi háznál szombaton 10.00-16.00-ig.
A Szima-malomban a KALÁSZ egyesület szervez workshopokat (csuhéfonás dr. Karácsony Ilonával szombaton 14.00-17.00, mézeskalácsdíszítés Sziklai Lucával (Nefelejcs Desszertműhely) szombaton és vasárnap 10-30-12.00 és 14-30-17.30 között.
Mindkét nap kipróbálható a höveji csipkehímzés tudománya is!
Vasárnapi kézműves foglalkozások a Vasvár Népfőiskola szervezésében:
10.00-18.00 – Szalafői ház fazekas műhelyében
Fazekasság Mező Máté keramikussal
10.00-18.00 – A Szima-malomban
Gyöngyszövés Doktor Zsuzsanna népi kézművessel
Jegyárak:
Teljes árú belépőjegy: 2000 Ft/fő
Teljes árú jegy Szent Márton-kártyával: 1600 Ft/fő
Diák, nyugdíjas: 1000 Ft/fő
Diák, nyugdíjas Szent Márton-kártyával: 800 Ft/fő
Családi jegy (2 felnőtt + gyerek/ek): 4 000 Ft
Családi jegy Szent Márton-kártyával (2 felnőtt+gyerek/ek): 3 200 Ft
 
A programváltoztatás jogát fenntartjuk!
Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Segítség, gluténérzékeny a gyerekem! - A gluténmentes étkezés szülői szemmel

Segítség, gluténérzékeny a gyerekem! - A gluténmentes étkezés szülői szemmel

Magyarországon a cöliákia becslések szerint a lakosság körülbelül 1%-át érinti, ami közel százezer embert jelent. A gluténmentes étrendet követők köre ennél tágabb: hazai adatok szerint a 15 éves és idősebb magyarok 1,8%-a követett gluténmentes diétát, a nem-cöliákiás gluténérzékenység pedig egyes becslések szerint már több százezer embert is érinthet. (1;2) Ezért a gluténmentes étkezés nem egy szűk, elszigetelt probléma, különösen akkor nem, ha a gyerekeket nézzük. Egy diagnózis vagy tartós étrendi korlátozás nemcsak a gyereket érinti, hanem az egész család hétköznapjait átrendezi: a bevásárlást, az uzsonnacsomagolást, az óvodai és iskolai ünnepeket, a menzával kapcsolatos döntéseket, a kirándulásokat és sokszor még azt is, hogy a szülő mennyire érzi biztonságban a gyerekét egy közösségi étkezési helyzetben.
Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

A kisgyerekes ruhatár egy külön világ. A darabok gyorsan cserélődnek, mégis közben meglepően gyorsan el is használódnak. Egy body, amit pár hete vettél, már foltos. Egy nadrág térde elvékonyodott, pedig még bőven hordható lenne.Ilyenkor nem az a legjobb döntés, hogy kidobjuk. Ezek a ruhák nagyon jól javíthatók – ráadásul egy kis átalakítással még jópofábbak is lehetnek, mint új korukban.
"Elfogyott a gyömbérszörp?"

"Elfogyott a gyömbérszörp?"

A gyömbérszörpről először a 90-es években hallottam, a Hupikék törpikék egyik „dalában”. Igaz, akkoriban a gyömbér még nem volt mindennapos vendég a boltok zöldséges pultján. Aztán ahogy egyre könnyebben hozzáférhetővé vált, úgy kedveltem meg én is egyre jobban.
Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Május végén és június elején országszerte virágzik a bodza, amely nemcsak az utak mentén és erdőszéleken illatozik, hanem igazi konyhai és házipatikai kincs is. Sokan ilyenkor indulnak kosárral bodzát szedni, hiszen néhány marék virágból egész évre elegendő szörp, tea vagy akár különleges finomság készülhet.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére