Jelenlegi hely

MADARAK ÉS FÁK NAPJA - CSALÁDI DÉLUTÁN a Vasi Skanzenben

Május 11. 14:00

A családi délutánon szabadtéri aktivitásokkal, mikroszkópos megfigyelésekkel, alkotó-foglalkozásokkal, tudományos előadásokkal, kiállításokkal várjuk a látogatókat.

14.00 Madárka, madárka
Kamarakiállítás a Vasi Skanzen madaras díszítésű tárgyaiból és Gál Jenő szombathelyi amatőrfotós fényképeiből

14.30 Tárlatvezetés a kiállításban Kmellár Viktóriával és Gál Jenővel

15.00 Madarat tolláról, avagy gyűrűjéről?
Előadó: Koszorús Péter alelnök, Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Vas Megyei Helyi Csoport

A tömördi madárvártát a Magyar Madártani Egyesület hozta létre 1997-ben, dr. Gyurácz József és dr. Bánhidi Péter védnöksége alatt, a híres Vas megyei ornitológus, Chernel István munkáját folytatva. A több, mint két évtizede működő madárgyűrűző állomás működéséről, tudományos és értékmentő munkájáról értekezik az előadó. A madárvonulások idején és a fészkelési időszakban tartott madárvártákon összességében több ezer madarat fognak be és gyűrűznek meg. Az adatok elemzéséből számos hasznos információhoz jutnak a faj- és egyedszámok változásától a vonulási szokásokig.

15.30 Természetvédelem az Őrségben
Előadó: dr. Szentirmai István osztályvezető, Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság
Az Őrségi Nemzeti Park természetvédelmi programjában a fa- és madárvédelem kiemelkedő jelentőséggel bír. Munkatársaik folyamatosan nyomon követik a faj- és egyedszámok változását. Az előadásból megtudjuk, mennyi feladat adódik pl. egy erdő tervezésekor. Milyen megelőző kutatást végeznek a szakemberek csak a madarak esetében a helyszíni előfordulásuktól kezdve a fészkelési szokásaik megismeréséig.

16.00 A fák szerepe a múzeumfalu élőkörnyezetében
Előadó: dr. Balogh Lajos osztályvezető, botanikus főmuzeológus, Savaria Múzeum
Az Alpokalja közepén, Szombathelyen található Vasi Skanzen archaikus zöld sziget, kies „falu a város közepén”. Küldetése, hogy a megye népi építészeti örökségét és tárgyi kultúráját a népszokások megelevenítésével együtt bemutassa, azonban mindez csak korhű élőkörnyezetben lehet hiteles. Milyen szerep jut ebben a korábbról ott maradt, és az újabb odaültetett sok fának? Erről mesél egy tanórában a múzeum botanikusa.

Folyamatosan:
„Faiskola” – a népi faanyaghasználat
Mikroszkópos vizsgálódások, madárhatározás, kézműves foglalkozások, szabadtéri játékok

Belépőjegy:
Felnőtt: 500 Ft
Gyerek: 200 Ft
Családi jegy: 1000 Ft (2 felnőtt + gyerekek)

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Tudtátok, hogy június 13. a Magyar Feltalálók Napja? Ezen a napon tisztelgünk a magyar találékonyság és kreativitás előtt, hiszen hazánk számtalan zseniális feltalálót adott a világnak. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósunk ezen a napon jegyeztette be a C-vitamin felfedezését, ezért emlékezünk meg évről évre a magyar találmányok és ötletek világáról. Ez egy szuper alkalom arra, hogy otthon ti is egy kicsit feltalálók lehessetek!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére