Jelenlegi hely

Szavazz a legjobb orvosra, kié legyen a Szent-Györgyi Albert díj!

Kevesebb megtisztelő dolog lehet egy orvosnak, mintha páciense és szakmabeliek egyszerre tartják érdemesnek munkáját egy olyan díjra melyet az egyik legnagyobb magyarról, Szent-Györgyi Albertről.

A Szent-Györgyi Albert Orvosi Díjról

2017-ben volt 80 éve, hogy Szent-Györgyi Albert kutatásainak elismeréseképp átvehette az orvosi és fiziológiai Nobel-díjat. Az évforduló alkalmából a Goodwill Pharma az Egészségért Közhasznú Alapítvány hagyományteremtő szándékkal létrehozta a Szent-Györgyi Albert Orvosi Díjat, amelyet minden évben munkájuk elismeréseként olyan orvosoknak szeretne adományozni, akiket a szakmai zsűri és a páciensek is érdemesnek tartanak arra.

A díjra olyan szakembereket lehet jelölni, akik cselekedetükkel megmentették betegük életét, vagy a mindennapi orvosi munkájuk során olyan elhivatottsággal praktizálnak, melyben rendkívüli odaadással, tudományos igényességgel és humanitárius szemlélettel segítenek a hozzájuk fordulókon.

A szavazás március 16-án éjfélkor zárul.

A Díjak

Orvosi díj

A jelölt orvosok részére 7 közönségdíj és két különdíj kerül átadásra. A díjra jelöltek közül a nagyközönség választja ki majd az adott év 7 közönségdíjas orvosát. Az alapítvány ezen felül 2 különdíjat nyújt át minden évben.
A díjak értéke egyenként 300.000 Ft.

Egészségügyi szakdolgozói díj

Az egészségügyi szakdolgozók közül a zsűri döntése alapján kerül kiválasztásra a különdíjas egyén vagy osztály.
A díj értéke 300.000 Ft.

Prof. Dr. Altorjay István: a Debreceni Egyetem II. sz. Belgyógyászati Klinika, Gasztroenterológiai Tanszék belgyógyásza, gasztroenterológusa a 2019-es Goodwill Pharma Életműdíj nyertese  

És aki értékel

A zsűri tagjai:
Dr. Kallai Árpád, Főigazgató, Csongrád Megyei Egészségügyi Ellátó Központ Hódmezővásárhely-Makó; 
Máté Krisztina Producer, magyar televíziós műsorvezető, főiskolai tanár;
Prof. Dr. Klivényi Péter, Egyetemi tanár, az MTA doktora, Szegedi Tudományegyetem, Általános Orvostudományi Kar, Neurológiai Klinika.

A zártkörű díjátadó ünnepség 2020. április 23-án Budapesten, a Magyar Tudományos Akadémia, Akadémia Klub Kodály-termében kerül megrendezésre.

Akikre szavazni lehet

A páciensek által ajánlott orvosok és egészségügyi szakdolgozók nevét régiónként ITT TALÁLOD.
Szavazni pedig itt lehet. 

 ADL - Debrecenimami

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Ne felejtkezzünk el cserepes növényeink téliesítéséről sem!

Ne felejtkezzünk el cserepes növényeink téliesítéséről sem!

Olcsó tippek és fortélyok az egészséges növényekért és a cserepes növények fagymentes átteleltetésért.
Ezt árulják el rólunk a takarítási szokásaink a pszichológus szerint

Ezt árulják el rólunk a takarítási szokásaink a pszichológus szerint

Sokan tapasztalhatjuk, hogy a takarítás nem pusztán házimunka, hanem lelki, pszichés folyamat is: nemcsak a lakóterünket tisztítjuk meg és rendezzük el, hanem vele a gondolatainkat, a lelkünket is. Ez pedig nem véletlen: a lakásunkhoz, a rendhez vagy éppen a rendezetlenséghez való viszonyunk ugyanis jóval többet mond el rólunk, mint gondolnánk. Az LG Fuller Bianka pszichológussal járta körül, miről árulkodnak a szokásaink.
Az ADHD-s gyerek agya másként reagál jutalomra, büntetésre

Az ADHD-s gyerek agya másként reagál jutalomra, büntetésre

Miért vallanak kudarcot a hagyományos nevelési módszerek az ADHD-s gyerekeknél? Az október a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar (ADHD) és a diszlexia tudatosításának hónapja. A viselkedési tünetek mögött gyakran specifikus kognitív gyengeségek állnak. Szerencsére ma már egyre kevésbé azonosítjuk az ADHD-t a „rosszasággal”, azonban sok szülő és pedagógus szembesül azzal a kihívással, hogy a hagyományos nevelési eszközök nem működnek. De a szakértő szerint az ADHD-val élő gyermekek motiválására is megtalálhatjuk a hatékony. stratégiát.
Kézjel és koktél - segélykérés bántalmazás esetén

Kézjel és koktél - segélykérés bántalmazás esetén

A legutóbb történt, kiskorút ért bántalmazás esete mellett szülőként sem mehetünk el szó nélkül, fel kell vennünk a kesztyűt és felkészítenünk gyermekeinket az ilyen helyzetekre is.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére